איתן בירן בן ה-5

19 יום לאחר אסון הרכבל באיטליה: איתן בן ה-5 שוחרר מבית החולים

לאחר יותר משבועיים בהם אושפז בבית החולים בטורינו, שוחרר איתן בירן, הניצול היחיד מאסון הרכבל באיטליה. חקירת האסון, שהביא למות בני משפחת בירן, נמשכת על ידי הרשויות במדינה
מתי ברנהרדט ואיתמר מרגלית
10 ביוני 2021
13:30

כלי תקשורת באיטליה דיווחו היום (חמישי) שאיתן בירן בן ה-5, הניצול היחיד מאסון הרכבל בצפון המדינה שאירע לפני כשלושה שבועות, שוחרר מהבית החולים בטורינו. הוריו, סבו וסבתו של איתן נהרגו באסון. 

באיטליה התושבים עקבו בעניין רב אחר התאוששותו של איתן שנפצע קשה בהתרסקות. לפני שבועיים איתן פקח את עיניו ושב להכרה לראשונה מאז האסון. אתמול המנהל הכללי של בית החולים בטורינו עדכן: "איתן התעורר ונותק ממכונת ההנשמה והוא בהכרה מלאה. הוא עדיין מתאושש מחומרי ההרדמה. לצידו נמצאים הרופאים המרדימים, פסיכולוגית ודודתו".

חקירת האסון עדיין נמשכת. בשבוע שעבר קבע בית משפט במדינה כי יש לשחרר את שלושת החשודים שנעצרו, אחד מהם הושם במעצר בית. זאת לאחר שהשופט קבע כי לא קיימת סכנה שינסו לברוח, ואין סכנה שישבשו ראיות".

קודם לכן דווח בתקשורת האיטלקית כי מנהל אתר הרכבל בסטרזה, גבריאל טאדיני, צוטט בתקשורת האיטלקית כמי שהודה בפני חוקריו באשמה "הכול באשמתי. אעשה את החשבון שלי מול אלוהים". טאדיני, בן 64, שהיה בין שלושת העצורים הראשונים בחקירת האסון, הוסיף: "המערכת ההידראולית של בלמי החירום סבלה מבעיות כרוניות, חסרה שמן והבטריות נזקקו להטענה".

באסון בצפון איטליה נהרגו 14 בני אדם, מתוכם חמישה ישראלים. ההרוגים הם עמית בירן (30) וטל פלג-בירן (26) - זוג ישראלים הלומדים ועובדים באיטליה, בנם בן השנתיים תום וכן סבה וסבתה של טל, יצחק כהן (81) וברברה כהן (71) שהגיעו לביקור.