אריה דרעי
צילום: נועם ריבקין, פלאש 90

השר דרעי: "גדעון סער כבר הסכים לרוטציה משולשת עם נתניהו אבל בנט סירב"

יו"ר ש"ס בכאן רשת ב: "אני מכה על חטא. הייתי צריך להשקיע יותר בכפייה על נתניהו לקיים את הרוטציה עם גנץ"; "בנט רימה אותנו והלך עם לפיד ברגע שקיבל את המנדט"
אליטוב וארליך
10 ביוני 2021
20:42

יו"ר ש"ס ושר הפנים, אריה דרעי, אמר היום (חמישי) כי הוא "מכה על חטא" והיה צריך "להשקיע יותר בכפייה על ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים את הרוטציה עם גנץ". בראיון ליוסי אליטוב ואריה ארליך בתוכניתם בכאן רשת ב, אמר יו"ר ש"ס כי יו"ר תקווה חדשה גדעון סער הסכים לרוטציה משולשת עם נתניהו, אך יו"ר ימינה נפתלי בנט סירב.

"בנט רימה אותנו. כשיאיר לפיד קיבל את המנדט - בתוך יומיים הוא כבר סיכם איתו הכול. מבצע 'שומר החומות' שיבש לו את התוכניות. אנחנו התעסקנו במלחמה - הם התעסקו בפוליטיקה", אמר דרעי בריאיון.

האזינו לריאיון המלא עם השר אריה דרעי, בכאן רשת ב

"היה לי ויכוח קשה עם נתניהו כשקיבל את המנדט. לא הסכמתי לתת לבנט רוטציה אפילו בחצי השנה האחרונה, יש לי יותר מנדטים ממנו. אבל נתניהו אמר: ׳אין ברירה אחרת. אני מכיר את בנט, הוא דוהר לממשלת שמאל. אם רוצים לעצור אותו, חייבים לוותר'. בנט אמר לנו - אם תתנו לי שנה ראשונה ברוטציה, אני יודע להביא שני ח"כים מהמחנה הנגדי - הוא נקב בשמות והסביר שחברי הכנסת הללו לא יסכימו שנתניהו יהיה ראשון".

האזינו לפרק "הגירוש מגן עדן" - בהסכת "עוד יום"

בנושא המגעים עם מפלגת רע"ם בראשות מנסור עבאס, אמר השר דרעי: "גם אני סבור שאי אפשר לסמוך על עבאס אבל אמרתי לסמוטריץ' - רק תן לנו תמרון. יום יומיים של שקט - ונביא 61 קולות ימניים. אל תיתן לבנט תירוץ. אבל קשה לי לצאת נגדו כי הוא לפחות לא הפר הבטחות".

דרעי תקף את בנט, והוסיף כי "בנט יהיה ראש הממשלה על הנייר. הוא יהיה שבוי בידיהם של חברי הממשלה, ללא שום מרות. הוא חתום על מסמך שאם הוא פורש - הוא חייב ללכת לבחירות, ובבחירות הוא יימחק". אתמול סיעות ש"ס ויהדות התורה קיימו כינוס חירום בעקבות ההודעה על השבעת הממשלה ביום ראשון הקרוב וחשיפת ההסכמים הקואליציוניים.

יתפטר או לא יתפטר?

השר דרעי הודיע בתוכנית כי בשלב זה הוא לא יתפטר מהכנסת. "טעיתי כשחשבתי לעזוב את הכנסת במידה שהולכים לאופוזיציה. אני אמנם לא בנוי להיות חבר כנסת, אבל אני מבין שאני חייב להישאר בכנסת ולעשות הכול כדי להפיל את הממשלה הזאת. חד משמעית, אשאר בכנסת". הסביר דרעי.