אירוע ירי חריג במודיעין עילית
תיעוד מתוך קבוצת אנשי הדממה

אירוע חריג במודיעין עילית: חייל מילואים ירה באוויר כדי להרחיק תושבים מתקיפת פלסטיני

התושבים היכו את הפלסטיני לאחר שעצרו אותו כשהוא מנסה לפרוץ לבית. כוח צה"ל ומשטרה חצץ בין הצדדים והעביר את העצור לטיפול בבית החולים
כרמל דנגור, איתי בלומנטל והדס גרינברג
15 ביוני 2021
13:41

במהלך מעצר של פלסטינים החשודים בפריצה לבתים במודיעין עילית לפנות בוקר (שלישי) ירה חייל מכוח מילואים שהתלווה למשטרה באוויר בניסיון להרחיק תושבים שתקפו את אחד הפלסטינים. האירוע החל סמוך לשעה 05:00. כוח של המשטרה וצה"ל שעצר בעיר פלסטיני החשוד בפריצה הוקפץ לבית אחר, בעקבות דיווח על פלסטיני נוסף שנתפס בידי כמה מתושבי העיר כשהוא מנסה לפרוץ.

השוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשוד שהיה פצוע. תושבים בעיר סיפרו כי קבוצה שהתארגנה כדי למנוע פריצות לבתים תפסה את החשוד, אך הוא ריסס עליהם גז פלפל. במשטרה אמרו כי לאחר התזת הגז היכו התושבים את החשוד. החיילים והשוטרים חצצו בין הפורץ שנעצר לתושבים ובמהלך האירוע ירה אחד החיילים באוויר. החיילים הסבירו כי הירי בוצע מאחר שחשו סכנה ובניסיון להניס את התושבים שהקיפו אותם. החשוד הפצוע הועבר לטיפול בבית החולים במצב קל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה למקרה: "במהלך הלילה, הוקפץ כוח צה"ל למודיעין עילית בעקבות דיווח על חשודים שניסו לפרוץ לאחד הבתים בעיר. הכוח וכוחות בטחון נוספים הגיעו לנקודה ועצרו את החשודים. לאחר מעצרם, התפתחה התקהלות אלימה של עשרות מתושבי העיר בנסיון לתקוף את החשודים בפריצה שנעצרו. הלוחמים פעלו לפיזור ההתקהלות ולהגנה על החשודים, תוך שהחיילים עצמם מותקפים על ידי התושבים הכח הדף את התושבים מלפגוע בחשודים תוך שימוש בירי חי לאויר. החיכוך פוזר והחשודים הועברו להמשך חקירת משטרת ישראל".