ראש השב"כ נדב ארגמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לבקשת רה"מ בנט: הוארכה כהונת ראש השב"כ עד אוקטובר

מדובר בהארכה שנייה לארגמן בתפקיד, שדוחה את ההכרעה לגבי מינוי ראש שב"כ חדש עד אחרי החגים • בדצמבר נחשף בכאן חדשות: גורמים בשירות הביעו חשש מכך שנתניהו ימנה את ראש המל"ל מאיר בן שבת לתפקיד: "אם ימונה זה יהיה מסיבות אישיות ופוליטיות - אנחנו נפרוש" • בנט קיים פגישת עבודה ראשונה עם ראש המוסד דדי ברנע
גילי כהן
15 ביוני 2021
15:40
עודכן ב 17:05

לבקשת ראש הממשלה נפתלי בנט, ראש השב"כ נדב ארגמן יאריך את תפקידו עד לחודש אוקטובר. כך פורסם בהודעה רשמית היום (שלישי) של לשכת רה"מ. מדובר בהארכה שנייה לארגמן בתפקיד, שדוחה את ההכרעה לגבי מינוי ראש שב"כ חדש עד אחרי החגים - אם כי הכרעה יכולה להיות גם קודם לכן.

ארגמן היה אמור לסיים את תפקידו כראש השב"כ בחודש מאי האחרון. באפריל הוארכה כהונתו בפעם הראשונה, לתקופה של ארבעה חודשים, בהחלטת ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

בחודש דצמבר נחשף בכאן חדשות כי גורמים בשירות הביעו חשש מכך שנתניהו ימנה את ראש המל"ל מאיר בן שבת לתפקיד. בשיחות סגורות אמרו בכירים בשב"כ: "אם ראש הממשלה נתניהו ימנה את מאיר בן שבת לראש השירות, זה לא מסיבות מקצועיות - אלא אישיות ופוליטיות. בן שבת לא מתאים לעמוד בראש הארגון מסיבות מקצועיות. אם הוא ימונה לראש השירות - נפרוש, כי אין לנו אמון בו". 

בו-בזמן, בשעות הצהריים קיים בנט פגישת עבודה ראשונה עם ראש המוסד בלשכת רה"מ בירושלים, במהלכה קיבל ראש הממשלה הנכנס סקירה מודיעינית על פעילות הארגון.

פגישת עבודה ראשונה בין רה"מ בנט לראש המוסד ברנע. (צילום: חיים צח, לע"מ