אחינועם ניני
צילום: משה חי, פלאש 90

אחינועם ניני: "לא רואה את מה שאמרתי כהסתה"

הזמרת שהתנצלה על כך שכינתה את נתניהו "המן" אמרה בריאיון ל"שלי וגואטה" בכאן רשת ב כי היא חוזרת בה מהעיתוי של ההתבטאות: "מעדיפה להיות במקום של פיוס"
שלי וגואטה
15 ביוני 2021
19:12

המוזיקאית אחינועם ניני עוררה סערה השבוע כשבהופעה שקיימה בכיכר רבין, בה נערכו חגיגות סיום שלטון נתניהו, כינתה את נתניהו בשיר "המן". לאחר מכן, התנצלה על השימוש במילה בפוסט בעמוד הפייסבוק שלה. בריאיון לתכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב, אמרה ניני כי אינה מצטערת על השימוש במילה, אלא על העיתוי שבו השתמשה בה, ואף אמרה כי בעיניה ההשואה הייתה נכונה: "הזווית של בנאדם שרודף שררה ושהכבוד כל כך חשוב לו מתאימה לראש הממשלה היוצא". בהמשך אף השוותה בינה והמפגינים נגד נתניהו, לדמות אחרת ממגילת אסתר - מרדכי היהודי: "מי שעומד ממול ולא מוכן להשתחוות ולהיכנע זה אני ושכמותי. אז הייתה כאן אלגוריה שמזווית מסוימת מתאימה". 

האזינו לריאיון עם אחינועם ניני בכאן רשת ב

המוזיקאית הסבירה כיצד הגיעה להשמיע את הכינוי מעורר המחלוקת במהלך ההופעה: "באתי בהתרגשות מאוד גדולה לכיר, הייתי בן המוחים כל התקופה הזאת. ברגע האחרון החלטתי לאר מילים ומנגינה. שרתי על זה ש'כל אחד עשה את האגו שלו כזה קטן וכך נפטרנו מהמן'. זה משהו שלא כתבתי מראש ולא חשבתי עליו יותר מדי". 

לאחר ההתבטאות, קיבלה אחינועם הודעה מאדם שאת דעתו היא מאוד מעריכה - הרב שי פירון. פירון וניני מתכתבים במשך שנים על ענייני השעה במדינה והפעם פירון רצה להסביר כי השימוש במילה זו לא נכון לעת של פיוס: "אתה רוצה לנהל מאבק ואתה רוצה לנהל אותו אחרת ולהקפיד על שפה מסוימת. אתה לא רוצה להיות כמו המגדפים והמחרפים. זה לא משנה אם זה ימין או שמאל". פירון שיבח את ניני על כך שהתנצלה: "לא חושב שכל אדם היה עומד ומתנצל פומבית. יש אנשים שאמרו אמירות יותר חריפות והיה ראוי שילמדו ממנה ומדרכה".

ניני מצדה לא רואה את מה שאמרה כחמור או מסית. "תיארתי בנאדם כאיך שאני רואה אותו", סיפרה. "אני לא חוזרת בי בזה שאני רואה בנתניהו אדם שלילי והרסני שעשה נזק איום למדינת ישראל". עם זאת, כן החליטה להתנצל בסופו של דבר בפוסט בעמוד הפייסבוק שלה: "השימוש במילה הזאת כנראה עשה טריגר שהוא לא הנכון לעת הזו. השימוש במילה הזו לא משמשת את המטרה שלי. לא רציתי להיות במקום שמלבה את האש. מעדיפה להיות במקום של פיוס".