בגרות
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

בשל מחלוקות במשרד החינוך: בוטלה הרחבת התוכנית לשיפור הבגרויות

פרסום ראשון: הביטול - אחרי שתלמידים כבר נרשמו ואף שילמו כסף • מורה מירושלים: "זה לא הוגן כלפי התלמידים, מי יחזיר את הכסף לאלו שנרשמו?" • משרד החינוך: "מנהלי מוסדות החינוך יוכלו לתת את המענה במסגרת סל התקצוב של בתי הספר של הקיץ"
לירן כוג'הינוף
16 ביוני 2021
07:44

פרסום ראשון: בשל מחלוקת במשרד החינוך בוטלה הרחבת תוכנית לימודים שנועדה לשיפור ציוני בחינות הבגרות, כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. התוכנית "המחצית השלישית" בוטלה על אף שתלמידים כבר נרשמו, ומקצתם שילמו כסף.

מדובר בתוכנית שפועלת כבר כמה שנים כדי לתת לתלמידים החלשים הזדמנות נוספת. היא כוללת קורס של מפעיל חיצוני ובסופו בחינת בגרות של משרד החינוך. בקיץ הזה רצו באגף העל יסודי במשרד החינוך בשל הקורונה להרחיב את התוכנית ולתת הזדמנות גם לתלמידים שאינם מוגדרים חלשים. אחרי סגירת ההרשמה במשרד החינוך הבינו כי טעו, והרחבת התוכנית לא קיבלה בכלל אישור תקציבי.

נ', מורה מירושלים, לא יודעת מה להגיד לתלמידה שנרשמה. "אני מתקשה להבין את משרד החינוך. הודעתם על 'מחצית שלישית', הייתם נחמדים ופתחתם את זה לעוד מקצועות. תלמידים נרשמו אחרי מחשבה עם המורים ומנהלים ופתאום אתם מחליטים שלא? מה בדיוק קורה פה?", תהתה המורה. 

לדבריה, זה לא תקין כלפי המורים והמנהלים, אך זה הכי לא הוגן כלפי התלמידים. "מי יחזיר את הכסף לתלמידים שנרשמו?", הסבירה המורה.

במשרד החינוך מסרו בתגובה כי "התוכנית פועלת יותר מעשור וחצי כחלק מהמדיניות לצמצום פערים לימודיים בקרב תלמידים עם הישגים נמוכים. מנהלי מוסדות החינוך יוכלו לתת את המענה הלימודי לאוכלוסיית התלמידים המצטיינת במסגרת סל התקצוב של בתי הספר של הקיץ".