-
דוד כהן, פלאש 90

ראש עיריית אשקלון לשעבר איתמר שמעוני החל לרצות עונש מאסר

שמעוני ירצה ארבע שנות מאסר לאחר שהורשע בלקיחת שוחד על סך 150 אלף שקל, במרמה, בהפרת אמונים, בהלבנת הון ובעבירות מיסים. בכניסתו לבית הכלא חרמון אמר: אני מרכין ראש בפני החלטת בית המשפט
רובי המרשלג
16 ביוני 2021
09:54

מהלשכה לכלא: ראש עיריית אשקלון לשעבר איתמר שמעוני נכנס הבוקר (רביעי) לכלא חרמון, שם ירצה עונש מאסר של ארבע שנים. שמעוני הורשע בלקיחת שוחד על סך 150 אלף שקל, במרמה, בהפרת אמונים, בהלבנת הון ובעבירות מיסים. נוסף על כך נגזר עליו לשלם קנס בגובה 400 אלף שקל. בכניסתו לבית הכלא אמר:  אני מרכין ראש בפני החלטת בית המשפט.

שמעוני הואשם בקבלת שוחד בסך 466 אלף שקל וכן בהפרת אמונים, בכך שקיבל סכום נוסף של 575 אלף שקל בשל היותו ראש העירייה, רובו ממקורות שאינם ידועים ובדרך נסתרת מעיני הציבור, מבלי שבירר את מקור הכספים. בנוסף, הוא הואשם בעבירות מס. הוא זוכה מעבירה של שוחד בנוגע לסיקור התקשורתי האוהד שקיבל במקומון בעיר ומניעת סיקור שלילי באתר חדשות מקומי. 

בין השאר הורשע שמעוני בקבלת שוחד של 150 אלף שקלים מאיש עסקים מקומי בשם יואל דוידי. בפרשה הנוגעת לסיקור עיתונאי, טענה הפרקליטות כי דוידי רכש אתר אינטרנט שהיה ביקורתי כלפי שמעוני וסגר אותו יום לאחר רכישתו. אך, כאמור, בית המשפט לא קיבל את טענת השוחד בהקשר זה. ראש עיריית אשקלון לשעבר נחשד לפני כשנתיים גם בעבירות מין, אך התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות. 

על הבעייתיות בהרשעה בעבירת שוחד בגין סיקור עיתונאי, קבע בית המשפט: בהיות טובות הנאה אלה לא גשמיות ולא בהכרח מטעמים אינטרסנטיים, צריך להתייחס בזהירות בייחוס עבירת שוחד לטובות הנאה מסוג זה. חברו של שמעוני שהואשם גם הוא בפרשה, משה פונטה, והיזם יואל דוידי נשפטו לתשעה חודשי עבודות שירות.