הזירה בחיזמא, היום

ניסיון דריסה ודקירה משולב בחיזמא - המחבלת נורתה למוות

מיי עפאנה, בת 29 מאבו דיס, ניסתה לפגוע בחיילים שביצעו עבודות תחזוקה על הגדר שליד הכפר. היא נורתה למוות • חשודה הגיעה למערכת המכפלה עם סכין ונעצרה • לוחם צה"ל ירה בפלסטיני שהשליך לעברו חפץ חשוד באזור המאחז אביתר בשומרון
כרמל דנגור ואיתי בלומנטל
16 ביוני 2021
10:57
עודכן ב 21:43

צה"ל דיווח היום (רביעי) על ניסיון פיגוע משולב של דקירה ודריסה סמוך לכפר חיזמא שמצפון לירושלים. המחבלת ניסתה לדרוס חיילים שאבטחו עבודות בגדר ההפרדה סמוך לכפר, ואז יצאה מרכבה וניסתה לדקור אותם. החיילים ירו בה, מותה נקבע לאחר מכן. המחבלת היא מיי עפאנה, בת 29 מאבו דיס.

באירוע נוסף היום, לוחמי מג"ב עצרו חשודה שהגיעה עם סכין במעבר הכניסה למערכת המכפלה. הלוחמים ביצעו לעברה נוהל מעצר חשוד והחשודה השליכה את הסכין. זמן קצר לאחר מכן, לוחם צה"ל ירה בפלסטיני שהשליך לעברו חפץ חשוד באזור המאחז אביתר בשומרון. האירוע התרחש לאחר שקבוצה של עשרות פלסטינים התקרבו לעבר הלוחם מתוך מטע זיתים, ואחד מהם השליך את החפץ. הלוחם הגיב בירי לאוויר וירי נוסף לעברו. על פי משרד הבריאות הפלסטיני, החשוד, תושב כפר ביתא, נפצע קשה בראשו. 

ביום שבת הגיעה אישה חמושה בסכין למחסום קלנדיה, רצה לעבר הכוח במקום תוך שהיא קוראת קריאת ונורתה על ידי המאבטחים. המחבלת, בת 28 מכפר דרומית ליריחו, ריצתה בשנים 2018-2016 עונש מאסר על ניסיון דקירה קודם, והיא מזוהה עם ארגון חמאס.