אילוסטציה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גזייה התפוצצה בבית ספר בצור הדסה, בת 12 נפצעה קל-בינוני

היא פונתה אל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא בהכרה • האירוע קרה ככל הנראה כשתלמידים ניסו להכין קפה בשטח בית הספר
סולימאן מסוודה
16 ביוני 2021
14:02
עודכן ב 23:59

שיראל, בת 13, נפצעה היום (רביעי) קל מפיצוץ של גזייה בבית ספר "דרור" בצור הדסה. היא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא בהכרה. האירוע קרה ככל הנראה כשתלמידים ניסו להכין קפה באמצעות הגזייה.

"הכנו שקשוקה על גזייה בבית הספר, והיו כמה ילדים ששמרו על הגזייה שנשארה זמן רב באותו המקום. כשהזיזו את הגזייה ממקומה, התקרבתי כדי לראות מה קורה והייתי במרחק של כמה סנטימטרים משם ופתאום הגזייה התפוצצה וחלקים ממנה עפו למקומות שונים. בלון הגז עף לכיוון הצוואר שלי, חתך אותי ונפל לריצפה. החתך לא מאוד עמוק, אני יכולה לדבר ולנשום כרגיל. החתיכות הגדולות של הברזל  עפו על הקיר, ואף אחד אחר לא נפגע, אני הייתי הכי קרובה", סיפרה בת ה-13.

מנהל מלר״ד ילדים בהדסה עין כרם, ד"ר סער חשביה, אמר: ״מדובר באירוע שבמזל גדול נגמר בנפגעת אחת בלבד ובפגיעה לא קשה״. "הנערה שנפצעה ישבה כשהיא בהכרה וסובלת מפציעה מדממת", סיפר חובש מגן דוד אדום אלחנן גיגי שהגיע למקום. "הענקנו לה טיפול רפואי שכלל חבישה ועצירת דימומים ופינינו אותה במצב יציב להמשך טיפול בבית החולים".

אתמול נפצעו שבעה נערים בגילי 12 בשטח המועצה האזורית משגב שבצפון מנפצים שאיתם שיחקו והכניסו לכלי זכוכית. חבלן משטרה טיפל בזירה ונפתחה חקירה.