מתוך הטקס

בתו של עמנואל מורנו: "לאחרונה שיח אלים החל להישמע לגיטימי"

בתו של לוחם סיירת מטכ"ל שנהרג בלבנון ב-2006 נאמה בטקס לזכר חללי קהילת המודיעין – "אפשר להרוס במו ידינו את שעמלנו 73 שנה להקים, אך אפשר גם אחרת"
רועי שרון
16 ביוני 2021
19:34

בתו של עמנואל מורנו, לוחם סיירת מטכ"ל שנהרג בלבנון ב-2006, נאמה אתמול (שלישי) בטקס לזכר חללי קהילת המודיעין, והתייחסה לשיח האלים שגובר בישראל. "בתקופה האחרונה העם שלנו חווה טלטלות קשות", היא אמרה. "מחלוקות, משברי אמון, התפרעויות, והפרות של איזונים עדינים. שיח אלים התחיל להישמע כשיח לגיטימי. אפשר להרוס במו ידינו את שעמלנו 73 שנה להקים, אך אפשר גם אחרת". 

בתו של מורנו סיפרה על החוויה האישית שלה כבת שכולה: "15 שנה שאני חיה, כמו כולנו, עם חלל. עם הזמן, החלל ואני לומדים לחיות יחד. לעיתים. אני כלל לא שומעת או מרגישה אותו, ולעיתים חשה בו בעוצמה רבה. לפני שבעה חודשים התגייסתי לחיל המודיעין. כשאני מסתכלת אחורה, אני מבינה שהשנה זכיתי להכיר את אבא ממקום שונה, מקום שלא הכרתי לפני כן". 

אחרי 27 שנים: נמצא האקדח שהחביא עמנואל מורנו

שמו של סא"ל מורנו הוזכר לאחרונה כמי שלא היה מסכים עם צעדיו של חברו לנשק נפתלי בנט, שחבר לממשלת אחדות עם לפיד. אלמנתו, מאיה אוחנה-מורנו, ציינה בריאיון לכאן רשת ב שהיא אומנם לא יכולה לדבר בשמו, אך בעיניה ממשלת בנט-לפיד היא האפשרות היחידה שקיימת כעת. אוחנה-מורנו גם הביעה את תמיכתה בבנט, שהיה קרוב מאוד לבעלה במנוח, וכתבה בטוויטר לפני כשבועיים: "נפתלי ומתן. ימים קשים עוברים עלכם. מאמינה באחדות של העם שלנו. ובכוח שלכם לאחד".

האזינו לריאיון המלא עם מאיה אוחנה-מורנו בכאן רשת ב

יום לאחר השבעת הממשלה ביקר בנט בקברו של מורנו בהר הרצל ואמר: "בכל צומת חשוב בחיי אני חושב על חברי ואחי, עמנואל. תחושת המסירות, השליחות והנתינה של עמנואל למען העם והארץ מלווים אותנו תמיד".

 בנט בקברו של עמנואל מורנו, (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)