ח"כ אבי מעוז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ אבי מעוז: ממשלה שמשתפת גויים היא חילול השם

ח"כ מהציונות הדתית אמר בריאיון לכאן רשת ב כי "הגורמים המוסמכים בליכוד ביקשו ממני לבדוק אפשרות להקים ממשלה בהסתמכות על רע"ם" • על להט"בים יהודים אמר: "אני אוהב אותם אהבת נפש כאנשים פרטיים, אבל לא במרחב הציבורי"
דקלוינסון
17 ביוני 2021
11:06

"הגורמים המוסמכים בליכוד ביקשו ממני אפשרות לבדוק אם נקים ממשלה בהסתמכות על רע"ם", כך שיתף הבוקר (חמישי) ח"כ אבי מעוז מהציונות הדתית ויו"ר מפלגת נעם, בתוכנית דקלוינסון בכאן רשת ב. עוד הוסיף מעוז כי כאשר המנהיג הרוחני של מפלגת נעם, הרב טאו, הכריע כי ניתן להקים ממשלה בהישענות על קולות רע"ם מבחוץ, כדי להימנע מהקמת ממשלת בנט-לפיד, הוא חזר אל הגורמים עם תשובה חיובית.

"הרב טאו הכריע בדבר, וח"כ סמוטריץ' הלך להתייעץ עם הרבנים שלו - שגיבו אותו", אמר מעזו. "זו מחלוקת לשם שמיים והיום אנחנו רואים את התוצאה - ממשלה שמתקשה לתפקד. מבחינתנו הממשלה הזו היא ממשלה של חילול השם - לשתף את הגויים בתוך הממשלה. אחרי 2,000 שנות גלות חזרנו לשלוט בארצנו".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אבי מעוז בכאן רשת ב

מעוז המשיך לפרוס את משנתו ואמר כי "במובן הפרטי הערבים הם שווי זכויות ובמובן הלאומי לא - אין להם זכות על הארץ הזאת. זאת מדינה יהודית. לנו יש את הזכות מימי בריאת העולם". לשאלה האם ניתן לתת לדרוזי להיות שר בממשלה, השיב: "אם זה חילול השם? אני לא יודע. אלמד את זה. אם ממשלה תלויה בקולו של דרוזי יש את אותו חילול השם. ממשלת מיעוט שתלויה במפלגה של גויים - זה חילול השם".

לשאלתו של חיים לוינסון על קרבתו הרוחנית למוסלמי שמרן לעומת קרבתו ליהודי ליברלי: "אתה מעליב אותי", ענה מעוז והסביר: "אחיי היהודים קרובים אליי פי אלף, אין מה להשוות. לא רק מההוא מאיראן, גם מההוא מאמריקה. גם את אחיי הלהט"בים אני אוהב אהבת נפש כאנשים פרטיים, אבל לא במרחב הציבורי. אני לא מתכוון לכפות את דעתי באופן פרטי, אלא על זהותה של מדינת ישראל במרחב הציבורי - זו דמותה של מדינת ישראל".

בהשגחת הרב טאו | האזינו להסכת עוד יום

עוד הרחיב מעוז בנושא: "מה שהלהט"בים עושים זה להביא ילדים לעולם? הבורא ברא איש ואישה. אנחנו מתחתנים ומביאים ילדים באופן טבעי. צר לי שהם לא מתנהגים באופן פרטי. במרחב פרטי יעשו מה שהם רוצים. על המרחב הציבורי אלחם. זו מדינה יהודית. ההבדל ביני לבינך הוא שאתה רוצה 'חיה ותן לחיות', אני רוצה שלנכדיי וניניי תהיה מדינה יהודית".

לשאלתו של ירון דקל מיהו גזען, השיב: "מיהו גזען לדעתי? היטלר ימח שמו וזכרו. עם תורת הגזע שלו. הוא השמיד את רוב רובה של יהדות העולם ויהדות אירופה. זה גזען".