מאיר אברג'יל
צילום: מיכל פתאל, פלאש 90

העבריין מאיר אברג'יל שוחרר מהכלא: "רוצה לנוח"

בתום מאסר בגין חלקו בפרשת 512, הפרקליטות לא ערערה על החלטת ועדת השחרורים • ב-2018 הורשע אברג'יל בקשירת קשר לביצוע פשע יחד עם העבריין מוטי חסין, בעבירות סמים במסגרת ארגון פשיעה ובהלבנת הון
שלי טפיירו
17 ביוני 2021
16:40

העבריין מאיר אברג'יל שוחרר היום (חמישי) מהכלא, בתום תקופת מאסר של כשנתיים וחצי בגין חלקו בפרשת 512. עם יציאתו מהכלא אמר אברג'יל לכאן חדשות: "כרגע יצאתי מהדלת, אני רוצה לנוח".

במרכז פרשת 512 עומד ארגון הפשיעה של העבריין יצחק אברג'יל, במסגרתה הועמדו לדין כ-17 מעורבים בפשיעה חמורה. בשנת 2018 הורשע מאיר אברג'יל בקשירת קשר לביצוע פשע יחד עם העבריין מוטי חסין, בעבירות סמים במסגרת ארגון פשיעה ובהלבנת הון.

על אברג'יל נגזרו חמש שנות מאסר, מאסר על תנאי, פיצוי בסך 150 אלף שקל, קנס בסך 350 אלף שקל וחילוט בסך שני מיליון שקלים. חסין הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע בלבד לאחר שהואשם תחילה ברצח.

על פי כתב האישום, שבו הודה חסין במסגרת הסדר טיעון ולאחר הליך גישור ממושך, בשנת 2003 דוד ביטון ז"ל, המכונה "דיידונה", גר בתל אביב ועסק בניכיון שיקים. חסין יצר קשר עם מספר גורמים כדי לפגוע בביטון ולגרום לו פגיעה פיזית חמורה. ביטון נרצח ביריות בידי מתנקש.