הנאשם עם שחרורו ממעצר

נאשם במעשה סדום בבת 7 שוחרר ממעצר והתקבל בזיקוקים; משפחת הקורבן: לא ישנים כבר חצי שנה

פרשת מעשה סדום בילדה בת 7 בחורשה בגליל התחתון: הנאשם שוחרר ממעצר מטעמים שלא פורסמו, בני משפחתו חגגו בזיקוקים • שכניהם ליישוב, משפחת הקורבן בת ה-7, סובלים מאיומים בדרישה להסיר את התלונה, ולא קיבלו הסברים מהפרקליטות מדוע לא ערערה על ההחלטה
חן ביאר
17 ביוני 2021
21:45

נאשם בביצוע מעשה סדום בילדה שוחרר למעצר בית, והתקבל בזיקוקים וחגיגות ביישוב בו הוא מתגורר. ההילולה נמשכה אתמול (רביעי) במשך כמה שעות, ובזמן הזה ישבו ספונים בביתם בני משפחתה של הילדה, שהייתה בקושי בת 7 כשהותקפה לכאורה בשורה של מעשי סדום מחרידים. שמעו את הקולות ולא האמינו: "אנחנו מרגישים אבל בבית. כל המשפחה באבל".

המניעים שהובילו את בית המשפט המחוזי בחיפה לשחרר את הנאשם למעצר בית - ביישוב אחר ועם איזוק אלקטרוני, עדיין אסורים בפרסום. הפרקליטות החליטה לא לערער את ההחלטה, והסבירה שהחלטת בית המשפט מנומקת ובנסיבות אלו החליטו לוותר על הערעור. כשנעצר בחודש מארס, קבע בית המשפט שהוא מסוכן לציבור, אך עם השחרור, אמר לכאן חדשות אבי הילדה, "עכשיו הוא לא מסוכן לציבור, לא יודע איך זה".

על פי כתב האישום, בסוף חודש פברואר האחרון הצליח הנאשם לפתות שתי ילדות להגיע לחורשה סמוך ליישוב מגוריהן בגליל התחתון, שם ביצע באחת מהן את המעשים הקשים, השנייה הצליחה להימלט ולהזעיק עזרה.

לאחר מעצרו של הנאשם ספגה משפחתה של הילדה לחצים ואיומים למשוך את התלונה. בחלק מהמקרים, האיומים ממשיכים ובני משפחתה לא חזרו לשגרה מאז המקרה. הנאשם הוא בן לאחת המשפחות הגדולות והמשפיעות באותו היישוב. "כולם מאיימים, פשוט מאוד אין חוק. אני רואה שאין חוק במדינת ישראל", אמר בן משפחתה של הילדה.

בחודשים האחרונים פרסמנו בכאן חדשות כיצד נעצר קרוב משפחתה של הילדה בחשד להחזקת נשק, אבל שוחרר לאחר שעלה חשד שהנשק הוטמן במכוון סמוך לביתו, כחלק ממסע הלחצים, שבגינם טרם נעצרו חשודים.

משפטו של הנאשם במעשי הסדום החמורים יימשך, ואם יורשע הוא צפוי למאסר ממושך. אך העובדה שבינתיים משפחתו חוגגת, בעוד חיי משפחת הילדה בת ה-7 הפכו לסיוט. כל חטאם - שהתלוננו וביקשו למצות את הדין עם מי שביצע על פי החשד מעשי זוועה בבתם. "לא ישנים כבר שישה חודשים. הפקירו אותנו ונתנו לו מתנה".