ח"כ איתמר בן גביר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בן גביר טוען שהותקף בנחל שניר: "האירוע הבא יכול להיגמר ברצח"

יו"ר עוצמה יהודית אמר כי הוא ואנשי לשכתו הותקפו באבנים שיידו שני ערבים בזמן יום גיבוש בנחל שניר. המשטרה עיכבה לחקירה שני חשודים מטמרה • בן גביר בכאן רשת ב: "יש קריאות הסתה נגדי בערבית. אם היו קוראים לי עופר כסיף, אחמד טיבי או תמר זנדברג הייתי מסתובב עם 4 מאבטחים"
כרמל דנגור ורובי המרשלג
17 ביוני 2021
17:12
עודכן ב 17:47

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר טען היום (חמישי) כי הוא ואנשי לשכתו הותקפו באבנים שיידו שני ערבים, בזמן שהיו ביום גיבוש בקייקי הגושרים בנחל שניר. לדבריו, אחת האבנים פגעה בעובדת הלשכה, אבל היא לא נזקקה לטיפול רפואי. למקום הגיעו כוחות משטרה, שעיכבו לחקירה שני צעירים ערבים מטמרה בחשד למעשה.

"עשינו יום גיבוש לעובדים של עוצמה יהודית", סיפר בן גביר בריאיון לקרן אוזן וזאב קם בתוכנית "כאן הערב" ברשת ב. "בשלב מסויים שני צעירים ערבים שראו קייאק של העובדות שלנו התחילו לצעוק להם - 'יהודיות חלשות'. הן השיבו להם ואז שניהם התחילו לזרוק לעברן בקבוקים ואבנים. רצתי לשם, הם זיהו אותי והתחילו לזרוק אבנים גם עליי. המשטרה הגיעה בכוחות מתוגברים, עצרה אותם ואני הגשתי תלונה".

האזינו לריאיון עם ח"כ בן גביר בכאן רשת ב

ח"כ בן גביר התייחס גם לאיומים שהוא סופג בימים האחרונים."שעתיים לפני זה התפרסם סרטון בערבית שקורא לרצוח אותי בגלל שאני עולה להר הבית. אם היו קוראים לי עופר כסיף, אחמד טיבי או תמר זנדברג הייתי מסתובב עם 4 מאבטחים", תקף. "אמשיך להיות בהר הבית, לא ארתע. זאת האמונה שלי. אני לוקח בחשבון שירצו לפגוע בי".

"האירוע היום נגמר בפציעה של העוזרת הפרלמנטרית שלי, והאירוע הבא יכול להיגמר חס וחלילה ברצח", מסר בן גביר מוקדם יותר לכאן חדשות.

הבוקר הגיש בן גביר תלונה לקצין הכנסת בעקבות סרטון בו נראית תמונתו, על רקע המילים "דמו בראשו. מי שיבוא להר הבית שיבוא עם תכריכים". לדברי בן גביר, קצין הכנסת השיב לו כי עליו להתקין את יישומון מוקד המשטרה. ח"כ בן גביר מסר בתגובה: "אם שערה משערות ראשי תיפגע, האחריות תהיה על גורמי השמירה".