מתוך הכתבה

"איך ילדת ילד כזה דפוק": האיומים נגד האימא לבן על הרצף האוטיסטי

שכניה של סוזי מחולון כותבים לה הודעות נאצה ואף תוקפים אותה, בגלל שאינם רוצים לגור בשכנות לבנה: "הבן שלך המפגר, אלים מאד, תשימי אותו בהוסטל מתאים. למה הילדים שלנו צריכים לסבול?"
אוריה אלקיים
17 ביוני 2021
20:53

בשנה האחרונה סובלת משפחה מחולון מנאצות ואיומים – רק בגלל שאחד מילדי המשפחה, בחור בן 32, הוא אדם על הרצף האוטיסטי. בכתבה ששודרה היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11 הוצגו ההודעות הקשות שקיבלה אם המשפחה סוזי, והמילים הקשות המוטחות בה ובבנה. 

בהודעות נכתב: "בוקר טוב – תגידי אצל מי הייתה הבעיה שנולד לך ילד מפגר. אצלך או אצל בעלך?", או "הוא מקבל נכות על חשבון המדינה? חי על חשבון המדינה?". אדם אחר כתב לה: "הבן שלך המפגר, אלים מאד, תשימי אותו בהוסטל מתאים. למה הילדים שלנו צריכים לסבול? איך ילדת ילד כזה דפוק. ילד מפלצת בחסות האמא".

בהודעה נוספות שקיבלה התבקשה סוזי להעביר את בנה בעל המוגבלות לעיר אחרת. "גם ככה הוא לא כל כך אהוב" נכתב. "הקולות שהוא עושה מפחידים את כולם". וזה לא הכול – סוזי קיבלה גם איחולים מזעזעים: "שתקבלי סרטן את והבן המפגר שלך" .

לאורך השנה האחרונה קיבלה סוזי עוד ועוד הודעות קשות. את ההשפלה היא הקפידה לשמור לעצמה ולא להגיב לאיש מן המגדפים. היא הקפידה לשתוק גם כשהרפש לא פסח על בתה הבכורה: "למה הבן שלך עושה קולות של פרה? הוא משוגע, נכון? והבת שלך גנבה זרע לבן אדם? משפחה שכזאת".

ההתעמרות בסוזי, במשפחתה ובעיקר בבנה הלוקה באוטיזם קשה – לא מסתכמת רק בהודעות קשות, אל ביתם נזרק חיתול משומש ולאחרונה היא התבשרה כי הוטל עליהם חרם. סוזי התלוננה על פעמיים במשטרה על האיומים והתקיפות, אך לדבריה לא קיבלה מענה מהמשטרה. 

תגובת משטרת ישראל: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה, בסיומה ולאחר בחינת כלל חומרי הראיות לא עלה חשד לקיומה של עבירה פלילית וכך הועבר למתלוננת. ככל שיעלו ממצאים או חומרים נוספים תיבחן פתיחת התיק כמקובל".