-

מתפרעים יידו אבנים לעבר שוטרים בהר הבית

עימותים התפתחו במסגד אל-אקצא לאחר הפגנה שבה השתתפו מאות, שמחו על הקריאות נגד הנביא מוחמד שהושמעו בצעדת הדגלים בירושלים. הסהר האדום הפלסטיני דיווח על שלושה נפגעים בעימותים. המשטרה עצרה 16 חשודים בהפרת סדר ויידוי אבנים. ירדן: "מגנים את מתקפות משטרת ישראל נגד המתפללים"
נורית יוחנן, ורד פלמן וסולימאן מסוודה
18 ביוני 2021
14:11
עודכן ב 17:57

עימותים התפתחו היום (שישי) בהר הבית לאחר הפגנה שבה השתתפו מאות שמחו על הקריאות נגד הנביא מוחמד שהושמעו בצעדת הדגלים בירושלים השבוע. מתפרעים תועדו מיידים אבנים לעבר שוטרים. מוקדם יותר נשמעו קריאות ברשתות החברתיות להגיע למסגד אל-אקצא כדי לצאת משם לאחר התפילה בתהלוכה לעבר שער שכם, ברקע מצעד הדגלים והמתיחות בירושלים. 

מתפללים תועדו צועדים לאחר התפילה במתחם וקראו קריאות בשבחי הנביא מוחמד. המשטרה עצרה 16 חשודים בהפרת סדר ויידוי אבנים. הסהר האדום הפלסטיני דיווח על שלושה נפגעים בעימותים, שניים מהם מירי של כדורי ספוג. 

משרד החוץ הירדני מגנה את "תקיפות משטרת ישראל נגד המתפללים במסגד אל-אקצא", ומסר כי מדובר ב"הפרה בוטה של קדושת המקום". דובר המשרד קרא לישראל לשמור על החוק הבינלאומי ולכבד את הסטטוס קוו, לפיו הסמכות הניהולית בהר הבית היא הווקף הירדני.