חגיגות בכיכר רבין אחרי השבעת ממשלת בנט-לפיד. 13.06
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

תום עידן נתניהו: מהחגיגות בכיכר רבין ועד האכזבה במעוזי הליכוד

ביום ראשון בערב הגיעו לסיומן 12 שנות נתניהו. בתל אביב שמחו אלפים על השינוי שייחלו לו תקופה ארוכה. מנגד, תומכי הליכוד התחילו לעכל את אובדן השלטון - ויש להם בטן מלאה על נפתלי בנט
ירון דקל
19 ביוני 2021
02:07

אחרי 12 שנים רצופות בשלטון, בנימין נתניהו נפרד בתחילת השבוע מהתואר "ראש הממשלה" ועבר אל ספסלי האופוזיציה. התגובות והתחושות ברחוב הן מעורבות. בתל אביב חגגו אלפים את השינוי שייחלו לו תקופה ארוכה. מנגד, במעוזי הליכוד התחילו לעכל את אובדן השלטון - שם יש ביקורת על ראש הממשלה החדש נפתלי בנט.

אמיר השכל, ממובילי המחאה נגד נתניהו, דווקא לא הפגין ניצוצות של שמחה. "הייתה התרגשות וסיפוק גדול, אבל מה שפגשתי בצמתים ובכיכרות בארבע השנים ושמונה החודשים שהייתי בבלפור - בכלל לא משמח. מצב החברה הישראלית מאוד מדאיג. מדינה שהחברה שלה קרועה אין לה עתיד, ואנחנו צריכים לעשות עכשיו עבודת שיקום רצינית", אמר.

בקריית גת, מעוז בולט של הליכוד, בטוחים שנתניהו עוד יחזור וטוענים כי בנט ביצע "הונאה". יו"ר האופוזיציה במועצת העיר, כפיר סוויסה, אמר כי הוא בטוח שגם מי שקפץ לבריכה בכיכר רבין יתגעגע לראש הממשלה לשעבר: "אנחנו מדברים פה על מנהיג שניצח את הקורונה".

חברת הכנסת לשעבר מיקי חיימוביץ' אמרה כי היא שמחה על הקמת ממשלת בנט-לפיד, שהיא לדבריה היחידה שאפשר היה להקים בתקופה הנוכחית. "מדינת ישראל צריכה ממשלה מתפקדת. אני רואה בממשלה המוזרה הזאת שמורכבת מימין ומשמאל את מה שהחברה שלנו צריכה עכשיו".

מה שמורגש גם בקריית גת וגם בכיכר רבין בתל אביב - היא תחושה של אי-וודאות. אף אחד אל באמת יודע אם המיזם הפוליטי ששמו בנט-לפיד יחזיק מעמד, וכמה זמן יחזיק.

ברית האחים בדרך לבלפור | האזינו ל"עוד יום"