תקיפת צה"ל ברצועה, מאי
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

בכיר בג'יהאד האסלאמי בעזה: "אם ישראל תתקוף שוב - הארגונים יגיבו באופן דומה"

הבכיר, חודאר חביב, אמר לעיתון הפלסטיני "אל-איאם" שארגוני הטרור בעזה העבירו אתמול מסר למצרים, שסבלנותם פוקעת, על רקע תקיפות צה"ל ברצועה והמשך המצור שמוטל עליה • דיווחים בעזה: כוחות צה"ל ירו גז מדמיע לעבר כמה צעירים שהתקרבו אל הגדר בדרום הרצועה
רועי קייס
19 ביוני 2021
09:33

בכיר בארגון הג'יהאד האסלאמי בעזה, חודאר חביב, אמר היום (שבת) לעיתון הפלסטיני "אל-איאם" כי ארגוני הטרור בעזה העבירו אתמול מסר למצרים, שסבלנותם פוקעת, על רקע תקיפות צה"ל ברצועה והמשך המצור שמוטל עליה. לדבריו, "הארגונים יגיבו באופן דומה על כל תקיפה צבאית של ישראל בעתיד".

הבכיר הוסיף כי "לא נאפשר לממשלת ישראל לכפות את תנאיה על ההתנגדות או לבודד את עזה". חביב ציין כי המפקדה המשותפת של הארגונים בעזה גיבשו עמדה סופית ומאוחדת להתמודדות עם המשך ההתנהלות הישראלית בימים הקרובים.

הוא הזהיר כי המשך התקיפות יוביל בוודאות לחידוש העימות הצבאי לכל אורך הגבול בטווח הזמן הקרוב, בלי קשר ללחצים הכבדים שכמה גורמים מפעילים על הארגונים בעזה, כדי שישמרו על איפוק. על שיגור בלוני התבערה מעזה לעבר מערב הנגב אמר הבכיר כי הדבר קשור להמשך המצור על רצועת עזה, ולסגירת המעברים למשך יותר מחודש וחצי.

בתוך כך מקורות בעזה דיווחו הבוקר כי כוחות צה"ל פתחו באש וירו גז מדמיע לעבר כמה צעירים מעזה שהתקרבו אל הגדר באזור העיירה ח'וזאעה, שבדרום הרצועה. 

בלילה שבין חמישי לשישי, לאחר שיגור בלוני התבערה לישראל, צה"ל ביצע את אחת מהתקיפות המשמעותיות ביותר בתגובה לטרור הבלונים מאז החל. צה"ל תקף עמדת שיגור רקטי ומתחמים צבאיים של חמאס בעזה ובחאן יונס. בהמשך הלילה הופעלה התרעת צבע אדום בכפר עזה, אך הירי שהפעיל אותה לא היה רקטי.

לאחר מכן, לראשונה מאז מבצע שומר החומות - ירי בוצע מרצועת עזה לעבר ישראל. התרעת צבע אדום הופעלה בכפר עזה. בצה"ל מסרו כי הירי שהפעיל את ההתרעה לא היה של רקטות.

חמאס: אין קשר בין המצב ההומניטרי ברצועה לסוגיית השבויים

העיתון הלבנוני אל-אח'באר דיווח הבוקר כי חמאס שב והבהיר למתווך המצרי שהוא דוחה את כל הניסיונות של ישראל לקשר בין המצב ההומניטרי ברצועת עזה לבין סוגיית השבויים והנעדרים. בעיתון ציטטו גורמים יודעי דבר שאמרו כי גם המתווך המצרי יודע שהמשלחת הפלסטינית אינה ממהרת ומה שחשוב לה הוא שחרור כל האסירים ששמותיהם כלולים ברשימת הדרישות ובייחוד אלה שישראל מכנה אותם "אסירים עם דם על הידיים".

בעיתון ציינו כי אמנם היו מכשולים רבים במשא ומתן העקיף בין הצדדים בנושא עוד לפני מבצע שומר החומות בגלל חוסר היציבות הפוליטית בישראל, אך כעת עלולות לצוץ בעיות חדשות בגלל האפשרות שיהיו שינויים בצוות המשא ומתן הישראלי אחרי הקמת הממשלה החדשה.