ולאדיסלאב לוגיונוב
צילום: עופר עברי

רקדן בלט ובריסטה: זה אלוף ישראל החדש ברכיבת אופניים

ולאדיסלאב לוגיונוב, בן 25, הפתיע וניצח לאחר מאבק צמוד עם הרוכב הצעיר של "סייקלינג אקדמי", סאנד אבו פארס • השניים הותירו את המקצוענים הבכירים של "ישראל סטארט אפ ניישן" מאחור
יואב בורוביץ'
19 ביוני 2021
13:14

אלוף ישראל החדש ברכיבה על אופני כביש הוא ולאדיסלאב לוגיונוב, בן 25. לוגיונוב, רוכב שאינו מקצוען הפתיע וניצח לאחר מאבק צמוד עם הרוכב הצעיר של "סייקלינג אקדמי", סאנד אבו פארס. השניים הותירו את המקצוענים הבכירים של "ישראל סטארט אפ ניישן" מאחור.

ולאדיסלאב לוגיונוב

 לוגיונוב בן ה-26 עלה מאוקראינה לפני שלוש וחצי שנים, והחל לרכוב ברצינות רק בישראל. עד אז התרכז בריקוד, המקצוע בו בחר באוקראינה. הוא רקדן בלט, ובמקביל, הוא מתפרנס למחייתו כבאריסטה בבית קפה, "החלום שלי לקבל חוזה מקצועני", הוסיף.

לאחר הזכייה המפתיעה, אמר לוגיונוב: ״אני מבין שכולם קצת בהלם אבל האמת היא שבאתי למרוץ עם תוכנית להפתיע אותם ולנצח. ידעתי שרביעיית סטארט אפ ניישן יירכבו טקטית אחד נגד השני ולא ישתפו פעולה - ואני יכול לנצל את זה. וזה בדיוק מה שקרה", הסביר הרוכב. 

מבחינה זו הוא צדק. מאזן האימה בין ארבעת המקצוענים של ישראל סטארט אפ ניישן שיחק בדיוק לידיו. כל נסיון של אלוף ישראל היוצא והאיש שלנו לטור דה פראנס עומר גולדשטיין - נסגר מיד. איש מחבריו לא היה מוכן לצאת אתו לבריחה משותפת. בריחת סולו של גיא ניב נתפסה אף היא.

״ידעתי שאין מצב שאני נשאר איתם עד הסיום . לא היה לי סיכוי ״ אמר לוגיונוב. ״הייתי חייב לברוח להם״. זה בדיוק מה שנוא עשה. בסיום, היא ניהל מאבק נגד סאנד אבו פארס הצעיר - וניצח בספרינט. ״יש לי כבוד עצום אל המקצוענים של סטארט אפ״ אמר לוגיונוב. ״אבל ניצלתי את היריבות לטובתי . עכשיו החלום שלי הוא לנסות לקבל חוזה מקצועני בעצמי״.

״הוא אתלט נהדר, כרקדן וכרוכב", אמר מאמנו אילן אולמן, והוסיף: ״אני חושב שהוא בהחלט מסוגל להיות רוכב מקצוען״. הרוכב של "ישראל סטארט אף ניישן", גיא ניב פרגן בסיום: ״כל הכבוד לוולאד. אנחנו, מקצועני סטארט אפ ניישן שמרנו אחד על השני - וולאד שהוא רוכב מצויין ומתאמן כמו מקצוען - נהנה מההפקר וניצח . אני מברך אותו ושמח עבורו ״.