-
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

784 אלף תלמידי כיתות ז'-י"ב יוצאים היום לחופש הגדול: "בקושי היינו בבית הספר"

תוכניות הלימודים לקיץ בסימן שאלה בשל היעדר ביקוש. בשבוע הבא יצטרפו אליהם 1.6 מיליון תלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים
לירן כוג'הינוף
20 ביוני 2021
07:48

רוב תלמידי התיכון לא ממש למדו השנה בבית הספר, אבל היום (ראשון), ה-20 ביוני, יותר מ-784 אלף תלמידי כיתות ז'-י"ב יצאו לחופש הגדול. תאריך קבוע שאף שר חינוך לא הצליח להזיז. בעוד עשרה ימים יצטרפו אליהם עוד 1.6 מיליון תלמידי הגנים ובתי הספר היסודיים.

"סוף סוף יש לך רוגע לגמרי בלי מבחנים, בלי קורונה, בלי טילים על הראש", אומר עוז גלזר, תלמיד כיתה י' מישיבת אמי"ת בפתח תקווה. "סוף סוף אתה יכול לשבת בבית קצת, להירגע ולפנות זמן לעצמך. יש הרבה תוכניות לחופש - מסעות של בני עקיבא, טיולים עם חברים לצפון ולדרום וגם עבודה".

גם תוכנית הלימודים בקיץ לא קורמת עור וגידים. במשרד החינוך נתנו לבתי הספר את האפשרות להשלים פערים לימודים ורגשיים בעקבות הקורונה במשך שלושה שבועות אל תוך הקיץ, אך הביקוש לא גדול ובמשרד החינוך האריכו את מועד ההרשמה.

הודיה לב, תלמיד כיתה ז' מבית הספר "רמות ים" במכמורת, תבלה את הקיץ כמו רוב חבריה בים. "אני לא מאמינה שהשנה הזו נגמרת", היא מספרת. "קשה לי להגיד שבאמת למדתי. בקושי היינו בבית הספר והרוב היה בזום. למדתי בזום, אבל זה לא אותו דבר. היום כולם הולכים לים אחרי הלימודים. האמת, אני לא אתגעגע. בטוח גם שלא אלמד בקיץ. אצלנו אין את זה".