-
צילום: גטי אימג'ס

מוצר אחד מחברה אחת: הפיצול בין התשתית לספק האינטרנט יבוטל

משרד התקשורת הודיע על רפורמה בשירותי האינטרנט. על פי הרפורמה: לקוחות קיימים שיבקשו להמשיך לצרוך את שירותי האינטרנט באופן מפוצל יורשו לעשות זאת. לעומתם, לקוחות חדשים יצטרפו לשירות האחוד בלבד
דנה ירקצי
20 ביוני 2021
13:10

משרד התקשורת הודיע היום (ראשון) על ביטול הפיצול בין התשתית לספק. על פי הודעת המשרד, הצרכנים ירכשו אינטרנט כמוצר אחד מחברה אחת, וכך תהיה כתובת אחת ללקוחות לטיפול בתקלות. שר התקשורת יועז הנדל צייץ היום: "בממשלה הקודמת הודעתי על הכוונה לבטל את פיצול התשתית והספק, חיסכון של עשרות מליונים לאזרחים. שמח שחזרתי למשרד וזו אחת ההחלטות הראשונות".

על פי הרפורמה, החברות בעלות התשתית יציגו למשרד התקשורת הסכם עם חברות הספק (הסכמי מדף), שיכללו מדדי תוצאה ומנגנוני פיצוי מוגדרים ומוסכמים מראש. לאחר מכן יודיע המשרד על קבלת ההסכם או על שינויים בו. בנוסף, תקבע תקופת כיול במהלכה יעבירו חברות התשתית והספק למשרד את מדדי הביצוע העיקריים מדי חודש. כמו כן, לקוחות קיימים שיבקשו להמשיך לצרוך את שירותי האינטרנט באופן מפוצל יורשו לעשות כן. לעומתם, לקוחות חדשים יצטרפו לשירות האחוד בלבד.

בתום שנה מיישום הרפורמה, משרד התקשורת יבדוק את המגמות בשוק ואת מעבר המנויים לשירות האינטרנט האחוד. בהתאם לממצאי הבדיקה, ישקלו צעדים להבטחת יישום הרפורמה ושיפור השירות לצרכן. מטרת המהלך היא למזער את תופעת "המנויים הרדומים" שגרמה על פי ההערכות לכ-50 מיליון שקלים של תשלומים עודפים על הצרכנים בישראל בשנה, על מוצר שבו לא השתמשו. בנוסף, הרפורמה נועדה להבטיח כי החברות הקטנות בשוק ימשיכו לשווק את שירות האינטרנט האחוד.