אמבולנס, ארכיון

בת שנתיים מתה לאחר שנשכחה ברכב בדרום

רויא חליל אבו עג'אג' פונתה למרפאה בכסייפה לאחר ששהתה ברכב במשך כשש שעות • האב לקח את הילדה בבוקר למטפלת, ושכח להוריד אותה. הטעות הטרגית התגלתה ב-14:00 כשהגננת התקשרה לאם ושאלה מדוע הילדה לא הגיעה
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
20 ביוני 2021
15:12

רויא חליל אבו עג'אג', כבת השנתיים, מתה לאחר שנשכחה היום (ראשון) ברכב בנגב ושהתה בו זמן ממושך בעת שהיה סגור. הפעוטה, שנשכחה ברכב במשך כשש שעות פונתה למרפאה ביישוב כסייפה, שם בוצעו בה פעולות החייאה אך לבסוף נקבע מותה. 

מפרטים ראשוניים עולה כי האב לקח אותה ב-08:00 בבוקר למטפלת ושכח להוריד אותה. לאחר מכן המשיך עם הרכב למקום עבודתו, ונזכר בשעה 14:30 שהשאיר את הילדה באוטו. בשעה 14:00 פנתה הגננת לאם ושאלה מדוע לא הביאה את הפעוטה. האם צלצלה לאב ואז התגלתה הטעות הטרגית. 

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בין 2010 ל-2020 מתו 35 ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב. מנכ"לית הארגון אורלי סילבינגר: "שכחה ברכב היא תופעה כואבת במיוחד שיכולה לקרות לכל אחד מאתנו. לרוב זה קורה במצבים של שינוי שגרה, מתח, לחץ או עייפות. במצב כזה משתלט עלינו הנהג האוטומטי ואנו עלולים לשכוח אפילו את היקר לנו ביותר. אנחנו קוראים להורים, אל תגידו לי זה לא יקרה".