המכתב שפורסם הערב
מתוך דף הפייסבוק: "אוהבים, זוכרים, לא מוותרים"

"מחזקים אותך, בטוחים שתצא מזה": מכתב האם לקצין המודיעין בכלא

"אתה בן טוב וחייל מעולה, מקווים שישחררו אותך כמה שיותר מהר", כתבה האם במכתב לפני מות בנה.
איתי בלומנטל
20 ביוני 2021
19:27

הערב (ראשון) פורסם מכתב שכתבה אמו של קצין המודיעין שמת בכלא בחודש שעבר. "אנחנו שרויים באפלה והמומים מהסיטואציה. אנחנו מקווים שהם ישחררו אותך כמה שיותר מהר לשוב אלינו לארוחות השניצלים. אנחנו מחזקים אותך ובטוחים שתצא מהמצב בצורה טובה ויבינו שטעו לגביו", כתבה האם. המכתב פורסם בדף הפייסבוק לזכר הקצין המנוח.

ביום שישי האחרון הגיעו עשרות בני משפחה לאזכרה במלאת 30 יום למות הקצין. אביו ספד לו מעל קברו: "ניסינו להרכיב את הפאזל של מה קרה לך - החייל המוכשר והשאפתן שמצא את עצמו נדרס ללא רחמים על ידי מערכת צבאית. הילד שלנו נרצח, ומידי פעם רוצחים גם את שמו הטוב עם הדלפות מגמתיות כשדבר לא הוכח במשפט". מפקד היחידה של הקצין בדרגת תא"ל וקצינת הנפגעים של היחידה שלו הגיעו לאזכרה. על קברו של הקצין אין אזכור לשירותו בצה"ל, משום ששוחרר משירות בזמן מעצרו וכשמת נחשב אזרח. אולם, בכוונת משפחתו לדרוש ממשרד הביטחון להכיר בו כחלל צה"ל.

מוקדם יותר החודש נחשף בכאן חדשות שהקצין פעל כדי להרשים את מפקדיו ביחידה הטכנולוגית במכוון, בצורה אקטיבית ובניגוד לנהלים. זאת במטרה לקבל את המשימות האיכותיות ביותר ביחידה. בשלב זה, עדיין לא ניתן לומר כיצד ביצע את מעשיו, אך ידוע שהוא ניסה להסתירם. בצה"ל אומרים שהמעשים שביצע הקצין גרמו לנזק ביטחוני גדול, אך גורמים באגף המודיעין הצליחו למנוע נזק גדול הרבה יותר.