t
-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משרד הבריאות ממליץ על הרחבת החיסון לבני 15-12

מנכ"ל המשרד הנחה את הקופות להיערך לחיסון בני נוער • נבחן: צמידים אלקטרוניים חד-פעמיים לחלק מהשבים מחו"ל • הצמידים יאפשרו פיקוח 24/7 למשך עשרה ימים, ויינתנו גם לחלק מהמחוסנים
כתבי כאן חדשות
21 ביוני 2021
07:43
עודכן ב 20:02

במשרד הבריאות ממשיכים לבחון היום (שני) כיצד ניתן לבלום את התפשטות הזן הודי של הקורונה בישראל. שני מוקדי תחלואה מרכזיים שהתגלו בארץ בימים האחרונים הם בנימינה ומודיעין. בבנימינה אומרים כי מספר המאומתים הגיע ל-83, רובם תלמידים בכיתות ז' ו-ח' בבית הספר "כרמים". מספר המבודדים עומד היום על כ-560. 

19:54 | משרד הבריאות ממליץ על הרחבת החיסון בבני נוער בגיל 15-12

19:25 | מנכ"ל משרד הבריאות לקופות החולים: היערכו לחיסון גורף של בני 15-12

17:55 | נבחן: צמידים אלקטרוניים חד-פעמיים לחלק מהשבים מחו"ל

בישיבה שמקיימים כעת גורמים במשרד הבריאות הוחלט שבתוך שבועיים יחולקו צמידים אלקטרוניים חד פעמיים לשבים לישראל מחלק ניכר מהמדינות. הצמידים יאפשרו מעקב 24/7 אחר חלק מהחוזרים לארץ למשך 10 ימים במקום 14. הצמידים יינתנו גם למי שחוסנו, אך לכאלו ששבו מיעדים שתחלואה בהם עולה (איך אינם בהכרח מדינות אדומות), כמו למשל דובאי. 

16:45 | מתכננים חופשה בחו"ל? לייב שאלות ותשובות מנתב"ג 

16:20 | שר הבריאות הורוביץ: נטיל קנסות גבוהים על מי שיטוס למדינות אסורות

השר הנכנס הודיע כי בתוך כמה ימים תונהג אכיפה מחמירה בשדה התעופה על מי שיטוס למדינות אסורות ועל "מי שיצפצפו על ההוראות ויסכנו את בריאות אזרחי ישראל".

13:10 | שר הביטחון גנץ הורה לדחות את סגירת יחידת החקירות האפידמיולוגיות של צה"ל

שר הביטחון, בני גנץ, הנחה את מערכת הביטחון לדחות את סגירת יחידת החקירות האפידמיולוגיות של צה"ל - "אלה". זאת עד לקיום הערכת מצב בראשותו ודיון עם משרד הבריאות שבו יוצג תהליך העברת המקל באופן מלא ומסודר. 

10:29 | פרויקטור הקורונה הנחה להיערך לפתיחת 20 מתחמי דרייבאין לבדיקות כבר מחר

במשרד הבריאות מעוניינים לחייב עטיית מסכות במהלך כל השהות בנתב"ג. עוד מבקשים במשרד לחחייב עטיית מסכה בכל מפגש בין מטפל למטופל. המשרד צפוי להנחות לבדוק גם מחוסנים שבאו במגע עם חולה מאומת, בשונה מהמדיניות הנהוגה היום. 

09:55 | משרד הבריאות: עד כה חוסנו כ-4% מבני 13-15 וכ-2% מבני ה-12

09:52 | 48 מאומתים לקורונה התגלו אתמול

41 מהמאומתים אתמול - מקומיים והשאר נכנסו מחו"ל. שיעור הבדיקות החיוביות  - 0.1%.  24 חולים מאושפזים במצב קשה בבתי החולים. 

09:06 | התפרצות קורונה בבנימינה: הפכה להיות יישוב צהוב - היחיד בארץ בשלב זה

בדיגומים שנערכו אתמול בבנימינה נמצאו עוד 29 תלמידים מאומתים בבית הספר כרמים, כולם בני 12-15, וכן מורה מחוסנת מאומתת. בנוסף, מתוך 34 המאומתים שנוספו היום ברחבי היישוב, שני ילדים מבית ספר יסודי נדבקו כנראה מילדה שהפרה בידוד. בסך הכול אומתו כבר 83 תושבים ביישוב.

08:24 | אב מחוסן שחזר מחו"ל הדביק את ילדיו, בית ספר שלם נסגר

אב מחוסן שחזר מדובאי והתגלה כחיובי לקורונה שלשום, הדביק את שני ילדיו בישוב אשדות יעקב שבעמק הירדן. עשרות ילדים ומורים נכנסו לבידוד ונבדקו, בית הספר כולו נסגר ומאות תלמידים ואנשי צוות נדגמו.

07:23 | החשש מהזן ההודי: 168 מאומתים לקורונה נכנסו לישראל בחודש האחרון

בחודש האחרון נכנסו לישראל כ-170 מאומתים לקורונה דרך מעברי הגבול ובפרט נמל התעופה בן גוריון. מתוך כ-239 אלף בני אדם שנכנסו לישראל בחודש האחרון קצת יותר מ-60% היו מחוסנים. המדינה שממנה נכנסו הכי הרבה מאומתים הייתה רוסיה, ממנה הגיעו 31 בני אדם שנשאו את הנגיף, מאיחוד האמירויות נכנסו לארץ 24 מאומתים, 12 מארצות הברית ו-10 מצרפת. 

07:20 | פרופ' חזי לוי: בוחנים גם אמצעים אלקטרוניים לאכיפה

מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" כי "אנחנו בוחנים את כל הדרכים הטובות לאכיפה כולל האמצעים האלקטרוניים שבודקים את יעילותם ואת האפשרות להחילם בתפוצה נרחבת". פרופסור לוי התייחס לחשש מהזן ההודי, ואמר: "הווריאנט ההודי מדביק יותר. רואים אותו יותר בקרב ילדים. לשמחתנו, לאחר שתי מנות הווריאנט לא עמיד בפני החיסון".

האזינו לריאיון המלא עם פרופ' חזי לוי, בכאן רשת ב

מחשש להתפרצות מחודשת צוות המומחים לטיפול במגפות במשרד הבריאות ממליץ על חיסון גורף נגד קורונה לבני 15-12. זאת אף שעדיין לא הגיעו הנתונים מארצות הברית על הקשר בין דלקת שריר הלב לחיסון בילדים, שם חוסנו 2.5 מיליון ילדים. "ככל הנראה נמליץ לכל הילדים להתחסן לנוכח התחלואה שאנחנו רואים בקרב ילדים והידיעה שהחיסון יעיל. נצטרך לשקול את נושא המסכות כל הזמן במיוחד במקומות שבהם יש ילדים רבים במקומות שבהם התגלו ילדים מאומתים." ציין פרופסור לוי. 

בהתייחס לכניסת זני קורונה מחו"ל לישראל, אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "אמרנו כל הזמן שהקורונה עדיין כאן. אחת הדרכים שהיא מגיעה לארץ היא דרך חוזרים מחו"ל. אנחנו בפני מצב מדאיג שיש לטפל בו. ללא ספק, אנחנו צריכים לתת את הדעת על היוצאים למדינות שונות ובהן מדינות עם תחלואה גבוהה וגם לגבי הנכנסים. מי שחוזר ממדינה עם תחלואה גבוהה צריך להיכנס לבידוד גם אם הוא מחוסן".

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, פרופסור גבי ברבש, אמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכניתם בכאן רשת ב כי "לא צריך להחזיר את המשק לסגר, אלא להחזיר מסכות בעיקר בנמל התעופה בן גוריון". בנוגע לזן ההודי אמר פרופסור ברבש: "הוא מדבק הרבה יותר, ומתפשט כמו שריפה בשדה קוצים. גם החלואה מסתבר יותר גדולה לפי מאמר שיצא לפני כמה ימים. הזן הזה עלול לשנות את המצב פה".

האזינו לריאיון המלא עם פרופ' גבי ברבש, בכאן רשת ב

בהכנת הידיעה השתתפו שרון עידן, קטי דור, דקלה אהרן-שפרן ונוב ראובני