הלינץ' במרדכי כץ בעכו

הלינץ' במרדכי כץ בעכו: ערבי תושב העיר נאשם בניסיון רצח

חביב אבו חביב, בן 41, נאשם שהטיח אבן בראשו של כץ במהלך אירועי מבצע שומר החומות
חן ביאר
21 ביוני 2021
11:24
עודכן ב 13:02

כתב אישום הוגש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד חביב אבו חביב, תושב עכו בן 41, בגין מעשה טרור של ניסיון רצח, לאחר שהיה שותף ללינץ' במרדכי כץ בעיר במהלך אירועי מבצע שומר החומות.

לפי כתב האישום הטיח אבו חביב אבן בראשו של כץ מטווח של שני מטרים, בעוד שאדם אחר, שלא נתפס עדיין, יידה לעברו אבן נוספת. כץ נפל על הקרקע ואז זרק עליו הנאשם אבן נוספת. בד בבד, שישה מהמתפרעים הערבים היכו אותו באמצעות אבנים, מקלות ובעיטות בכל חלקי גופו. לעזרת המותקף נחלצו אזרחים יהודים וקצין משטרה, שירה באוויר כדי להרחיק את התוקפים שנמלטו. באירוע נפצע קשה גם אלעד ברזילי שעליו סיפר כץ: "בן אדם עדין. אני לא מכיר אותו אישית, אבל מהסיפורים הוא פשוט בא להוציא אנשים החוצה שלא יסתבכו". 

 

יממה אחרי שנפצע קשה באירוע סיפר כץ לכאן חדשות כי הגיע למקום כדי "להפגין נוכחות יהודית", לדבריו, אך אז האווירה התחממה. "אמרתי שעם כל הכבוד לכל זה, אני חוזר הביתה. התחלתי לחזור, הרחוב חשוך. התחלתי ללכת בהליכה בינונית כזאת. פתאום אני שומע התרחשות, עצרתי וניסיתי להבין מה קורה. ראיתי מישהו מלפניי רץ בלי חולצה. בשבריר שנייה הבנתי שזה לא יהודי ונעצרתי, פשוט קפאתי", סיפר כץ. "זה היה כמו שתי סטירות, מקדימה, מאחורה והתרסקתי על הפרצוף על הכביש, חטפתי אבן מקדימה וסלע בראש מאחורה והתרסקתי על הכביש כמו שק תפוחי אדמה". את התחושות שלו, למבד מהכאב הפיזי, הגדיר כץ כהשפלה.