זירת האירוע, אתמול, ההרוג

תאונת העבודה בתל אביב: מנהלי האתר ומתקיני הפיגומים נחקרו

העובד שנפצע קל צפוי למסור עדות במשטרה. אביו סיפר לכאן חדשות: "הילד שלי נשאר שם 20 דקות עד שזרקו לו חבל" • מחברת הבנייה "אשטרום" טרם נמסרה תגובה לאירוע.
איתי שיקמן
21 ביוני 2021
11:42

התרסקות מעלית המשא בתל אביב: יחידת פלס בלהב 433 חקרה את מנהלי העבודה באתר הבנייה ואת בעלי התפקידים שהתקינו בו את הפיגומים. כך פורסם הבוקר (שני) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב.

עוד פורסם כי פועל הבניין שהיה במעלית החיצונית וניצל צפוי למסור את עדותו על האירועים במשטרה. אביו סיפר לכאן חדשות: "היה אחד שהעביר להם דברים לרמפה (המעלית החיצונית, א.ש) דרך החלון. פתאום נפלה (המעלית, א.ש), נשברה באמצע, הפיגום נשבר. זה שנפטר היה באמצע, קפץ מעל המעקה ונפל למטה". עוד אמר האב: "הילד שלי קטן בן 18, הוא פחד. הוא נשאר שם 20 דקות עד שזרקו לו חבל. עד ששברו חלון ומשכו אותו. העובדים. הבן שלי תפס את המעקה של הפיגום, מזל שלו. עכשיו הוא פוחד, הוא לא יודע לדבר".

בתאונת העבודה שהתרחשה אתמול בצהריים ברחוב קפלן בתל אביב, קרסה מעלית חיצונית כשהייתה בקומה ה-40. פועל שהיה עליה נפל ונהרג. ההרוג בתאונה הוא מוסאב אלנג'די, משכונת ראס אל-עמוד בירושלים. אתמול דווח כי את חקירת התאונה מובילה יחידת לה"ב 433 במשטרה בשיתוף שלושה חוקרים ממשרד העבודה. בין השאר נבדק חשד שהעובד שנהרג לא היה קשור לרתמה בניגוד להנחיות הבטיחות. מחברת הבנייה "אשטרום" טרם נמסרה תגובה לאירוע.