יחיא סינוואר, ארכיון
צילום: כאן חדשות

סינוואר: הפגישה עם שליח האו"ם הייתה רעה

מנהיג חמאס: ישראל לא הבינה את המסר ומנסה לסחוט אותנו, נכנס את ראשי הפלגים בעזה בשעות הקרובות להחליט על צעדינו
גל ברגר
21 ביוני 2021
13:32

מנהיג חמאס ברצועת עזה אמר היום (שני) בתום פגישתו עם שליח האו"ם למזרח התיכון ת'ור ווינסלנד, כי "הפגישה הייתה רעה, אין סימנים לפתרון המשבר ההומניטרי בעזה והכיבוש מנסה לסחוט אותנו". סינוואר הוסיף כי  יכנס את ראשי הפלגים בעזה בשעות הקרובות להחליט על צעדיהם.

בתוך כך, נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי אמר היום כי מצרים פועלת לשיקום רצועת עזה בתיאום מלא עם הרשות הפלסטינית. א-סיסי הוסיף כי ארצו ממשיכה במאמצים להשיב את ישראל והפלסטינים לשולחן המשא ומתן כדי להגיע לפתרון מדיני על בסיס ההחלטות הבין-לאומיות. נשיא מצרים אמר את הדברים בתום פגישתו עם ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטאקיס.

אתמול אמר ראש הממשלה נפתלי בנט באזכרה הממלכתית לחללי מבצע צוק איתן, כי "ברצועת עזה יצטרכו להתרגל ליוזמה מבצעית אחרת, הסבלנות שלנו אזלה. על אויבינו להכיר את הכללים החדשים - לא נכיל סוררים ולא נסבול טפטופים, עוטף עזה הוא לא אזור סוג ב' ותושביו זכאים לשקט ולביטחון". ראש הממשלה הוסיף כי "שבע השנים שבהן חמאס מחזיק בהדר גולדין ובאורון שאול הן פרק זמן ארוך מדי ונעשה כל שביכולתנו להשיבם הביתה".

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי מצרים לוחצת על ישראל להתקדם בהסדרה ברצועת עזה, וקוראת לה להשתתף בשיחות בקהיר בשבוע הבא. על פי ההערכות, השיחות יתקיימו במקביל עם גורמים בחמאס וברשות הפלסטינית. עוד דווח כי מצרים גם ביקשה מישראל לעשות צעדים בוני אמון, כמו החזרת מרחב הדיג או אפשרות העברת דואר לרצועה, שאינה מתבצעת מאז מבצע שומר החומות.

השתתפו בהכנת הידיעה: עומרי חיים, נורית יוחנן ושמעון מיג'אן