סטיבן ספילברג
צילום: רויטרס

למרות הביקורת שמתח עליה: ספילברג יפיק סרטים לנטפליקס

חברת ההפקות של הבמאי המצליח חתמה על הסכם עם ענקית הסטרימינג, במסגרתו תפיק עבורה סרטים במשך מספר שנים. מדובר בצעד מפתיע לאחר מספר התבטאויות ביקורתיות שהשמיע ספילברג נגד נטפליקס
דורית מזרחי
21 ביוני 2021
23:32

צעד מפתיע מצד אחד מגדולי הבמאים בעשרות השנים האחרונות בהוליווד, סטיבן ספילברג, שחתם הערב (שני) על הסכם עם שירות הסטרימינג נטפליקס, לפיו חברת ההפקות שלו תפיק סרטים עבור השירות במשך מספר שנים. 

הבמאי זוכה האוסקר שאחראי בין השאר על קלאסיקות כמו "אי.טי" ו"רשימת שינדלר", ימשיך להפיק סרטים באולפני יוניברסל, עמם הוא חתום על הסכם נפרד. מדובר בצעד לא צפוי, כיוון שבשנים האחרונות ספילברג יצא לא פעם נגד נטפליקס ושירותי הסטרימינג. כך למשל אמר כי סרטים שמשודרים בשירות צריכים להיות מועמדים לפרסי אמי ולא לאוסקר.

בהתבטאות אחרת אמר שהוא מעדיף ליצור סרטים שמתאימים לקהל באולמות הקולנוע - לא במסך הקטן. בהצהרה מטעמו אמר ספילברג כי בדיונים עם מנכ"ל נטפליקס התבהר לו "שיש לנו הזדמנות מדהימה לספר סיפורים חדשים יחד, ולהגיע לקהלים בדרכים חדשות".  

זהו מהלך חשוב של נטפליקס במאבקים בין חברות הסטרימינג. נטפליקס, שרוצה להעמיק את דריסת הרגל שלה בעולם הקולנוע, לאחר שהייתה אחראית על מספר סרטים מועמדי אוסקר, מתכננת להוציא כעת יותר מ-70 סרטים בשנה. מהסרטים הבולטים שבחברת ההפקות של ספילברג נמצאים סרט המלחמה עטור הפרסים "1917" וזוכה האוסקר ב-2018 "הספר הירוק".