אור מגדסי

דוקותיים | "אני מהגברים הראשונים בארץ שלובשים תחתון עם פייטים": אור רוצה להיות מר ישראל

למרות האימונים המפרכים, למרות הסטרואידים שמקשים על הגוף, למרות ים של תוספי תזונה - אור מגדסי מחולון לא מוותר על החלום להיות "מר ישראל", אלוף האלופים בקטגוריה החשובה ביותר. איך תסתיים התחרות?
איתי אשר
22 ביוני 2021
11:56

לכל הסרטונים של סדרת הרשת "דוקותיים" >>

תחום הבאדי-בילדינג (פיתוח גוף) בישראל תמיד עניין אותי. לא רק בגלל היותי מתאמן חובב בחדר הכושר בקניון העירוני וגם לא בגלל ילדותי בשנות ה-80',  שהתבססה לא מעט על צפייה בסרטי ארנולד שוורצנגר בימים שעוד היה שרירן. 

התחום הזה מעניין אותי משתי סיבות: הראשונה היא מפתחי הגוף עצמם. תמיד תהיתי מי הם האנשים האלה שמוכנים לקחת את הגוף שלהם לקצה ולא רק באימונים אינסופיים, דיאטה מטורפת והרעבה עצמית אלה גם בנטילת סטרואידים וחומרים אחרים שידוע שהשימוש בהם פוגע בין השאר בכבד ובפוריות. אפילו צילמתי כמה סרטונים בתחום: על קלודין שובל, מפתחת גוף ומרת ישראל ועל יואב לי, שבגיל 17 יצא למסע במטרה לקטוף את תואר אלוף הארץ בפיתוח גוף לנוער.

אנשים שמוכנים לקחת את הגוף שלהם לקצה. מתוך "דוקותיים" 

הסיבה השנייה שהתחום הזה מעניין אותי הן התחרויות עצמן ובמיוחד עכשיו:  60 אחוז מהמתחרים באליפויות" מר ישראל" הם ערבים, ואחורי הקלעים של תחרויות פיתוח הגוף הן מפגש מטורף של גברים מוסלמים ויהודים על גווניהם השונים, עם לא מעט נשים שמתחרות במקביל אליהם בתחרויות "מיס ביקיני". הכל מתערבב שם במיקס בלתי אפשרי של דו-קיום עם ניחוח של צבעי שיזוף מלאכותי ושמן גוף.

בזמן הקורונה לא נערכו בישראל תחרויות באדי-בילדינג, אבל עם מתן האישור לקיים אירועים במקומות סגורים ולאחר סיום מבצע "שומר החומות" החלו להופיע פרסומים שונים על תחרויות "מר ישראל". בארץ יש מספר איגודים המעניקים את התואר "מר ישראל", והמפיקה שלנו וסופי יצרה קשר עם סטס שטרסברג, מנהל איגוד IPC (קיצור של Israel Physique Committe,) שהציע שנצלם בתחרות הקרובה של האיגוד במשכן למוסיקה ואומנויות ברעננה.

"סטס, מנהל האיגוד, אומר שרבים מהמתחרים נמצאים עכשיו במצב נפשי מעורער אחרי שבמשך חודשים הביאו את הגוף שלהם לקצה. אחד המתחרים אפילו סיפור שביטל את אירוסיו עם בת זוגו בגלל שלא הבינה את מצבו".

ביקשתי ממנו לתעד את המתמודד הכי חזק שלו אבל סטס התעקש שכולם חזקים ושאין אף אחד שאפשר להגיד עליו שהוא הכי חזק. לטענתו, הכל תלוי בכלל במה שיהיה ביום של התחרות. לבסוף החלטנו לצלם את אור מגדסי, מאמן כושר ויועץ תזונה בן 27 מחולון, שמתחרה בקטגוריה של מעל ל-90 קילוגרם, שזו הקטגוריה של המתחרים הכי גדולים. פיזית.

נפגשנו בדירה שלו שעות ספורות לפני התחרות. הוא נראה רעב ומיובש אחרי חודשים ארוכים של דיאטה שהתבססה על הרבה אורז, דגים ופריכיות. שרה, בת זוגו בשלושת החודשים האחרונים, תומכת בו עד לישורת האחרונה. הוא מספר שהם הכירו בתקופה הכי גרועה מבחינה רומנטית, כי הוא בדיוק התחיל דיאטה ולא יכול היה באמת לצאת לבלות. בכלל, יש כאן הרבה דיבורים ועיסוק באוכל ובדיאטה, אבל בעוד שעה וחצי,  כשעתיים לפני שיעלה על הבמה בתחרות, הוא יוכל סוף סוף לאכול מה שירצה, וסופר את הרגעים עד לארוחה שאותה הוא מכנה "צ'יט". התוכנית היא שהפחמימות והשומנים שיאכל ינפחו את השרירים שלו בדיוק ברגע המתאים. כרגע לא ברור מה יאכל, אבל התכנון הוא להתחרע ממש לפני שרגע האמת יגיע.

מתוך "דוקותיים".

אחרי שעה וחצי במשכן, התחרות נראית מבטיחה. עשרות מתמודדים ומתמודדות מגיעים למתחם, כולל חבורות של שרירנים ערבים, שבעידן פוסט-מבצע "שומר החומות", זה עדיין קצת מרתיע. חלק מהמתמודדים עסוקים בצביעת הגוף באמצעות שיזוף מלאכותי, שמעניק גוון כהה מאוד לעור שלהם ומבליט את השרירים. מתמודדים אחרים מפמפמים, מנפחים את שריריהם לקראת התחרות עם משקולות ובשכיבות סמיכה. סטס, מנהל האיגוד, אומר שרבים מהמתחרים נמצאים עכשיו במצב נפשי מעורער אחרי שבמשך חודשים הביאו את הגוף שלהם לקצה. אחד המתחרים אפילו סיפור שביטל את אירוסיו עם בת זוגו בגלל שלא הבינה את מצבו. 

אבל אחרים, בהם אור מגדסי, פשוט עסוקים בלטרוף: הוא החליט ללכת דווקא על מקדונלדס, בולס בתאווה המבורגרים עם הרבה צ'יפס. ונראה שהוא חלם על הארוחה הזאת הרבה מאוד זמן. אחר כך אנחנו מלווים אותו לתאי השיזוף, לצד גברים עירומים שממתינים שצבע השיזוף יתייבש ובינתיים עסוקים בלצלם את עצמם לסטורי. קשה שלא להבחין בעובדה שעל אף גופם העצום, איברי המין שלהם מצומקים מאוד. אני שואל את אור מה העניין, והוא מסביר שאלה הסטרואידים שמייבשים בעיקר את האשכים ומצמקים אותם. אני שואל אם הם יחזרו לגודלם הטבעי. הוא עונה לי שכן. 

הזייה.

מתוך "דוקותיים".

אחרי שצבע השיזוף מתייבש על גופו של אור אנחנו צועדים לכיוון חדר ההלבשה. מתחרי הקטגוריה שבה הוא מתחרה עולים אחרונים. אם ינצח, הוא יעלה למקצה "אלוף האלופים" שבו מתחרים כל מנצחי הקטגוריות. מי שמנצח את אלוף האלופים מוכתר ל-"מר ישראל". אבל בינתיים, חולק אור זמן איכות עם הארוחה שלו. 

האולם מלא למחצה. עיקר הצופים הם בני משפחותיהם של המתחרות והמתחרים. ראשונות עולות הנשים שמתחרות בקטגוריות "מיס ביקיני" לפי גילאים. הן צועדות על הבמה בעקבים גבוהים. אני שואל את אחת המנצחות לשמה, היא עונה שאינה מדברת עברית.

אחרי הנשים עולים הגברים. ערבים ויהודים בתחתונים צבעוניים מסתכלים אחד על השני בדריכות אבל בקטע ספורטיבי. זה יפה. אור דווקא שומר על מיסתורין; הוא לא מוריד את החולצה שלו עד לרגע האחרון לפני העליה לבמה. מכניס את האחרים סביבו ללחץ. כשהוא מוריד את חולצתו ונותר רק בחוטיני ורוד עם פייטים, זה ברור שאין לו כאן באמת מתחרים. הוא נראה חזק. מפומפם היטב. לפני התחרות אור סיפר שמי שלא נוטל סטרואידים - לא יכול לנצח כאן.

מי שלא נוטל סטרואידים - לא יכול לנצח כאן. מתוך "דוקותיים"

על הבמה הוא נותן הופעה. מחוייך ומותיר אבק לשאר. השופטים מכריזים עליו כמנצח בקטגוריה שלו. אבל זה רק השלב הראשון בדרך לתואר "מר ישראל". עכשיו הוא עוד צריך לנצח גם את "אלוף האלופים".  אחרי כמה דקות הוא עולה שוב לבמה. מולו מתייצב רק מתחרה אחד. שניהם נראים עצומים, אבל אור הוא כוכב; שנים של השקעה אינסופית מזוקקות כעת לרגע אחד שבו השופטים מכריזים עליו - "מר ישראל לשנת 2021".

איתי אשר

לכל הסרטונים של סדרת הרשת "דוקותיים" >>