הילה רוח

בחירות העורכים - כאן 88 | 22.6.2021

עדכון אחרון - 22.6.2021
מערכת כאן
23 ביוני 2021
10:41

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

האחיות ג'משיד - ארצות אחרות 

קשר חברי חזק בין אחיות ואחים הוא דבר מיוחד, יחיד במינו, זר לא יבין זאת. האחיות ג’משיד בדרך לאלבום שני יחד ואת הסינגל החדש, “ארצות אחרות”, הן כתבו על הקשר המיוחד שלהן - “על העבודה המשותפת והרצון לדחוף קדימה, אל מול הצורך לעצור מדי פעם, לזהות אחת את השניה מחדש”. על גבי הפקה עם עמוסת סינתיסייזרים ואווירת רטרו, השיר שם מראה אל מול האחיות על הדבר הכי חשוב - התמיכה שלהן אחת בשניה. 

את האחיות ג’משיד תוכלו לשמוע ולראות ברביעי הבא (30 ביוני) בג’אם 88.

הילה רוח - סופרמן

שני אלבומי סולו ואלבום אחד עם להקה הספיקו כדי למצב את הילה רוח כנסיכת האינדי-רוק המקומי של זמננו. שלוש שנים מאז אלבומה הקודם, היא מוציאה שיר ראשון מתוך האלבום השלישי שבדרך, ופתאום אפשר להבין כמה התגעגענו. ב-"סופרמן" רוח מניחה בצד את הדיסטורשנים האופייניים לה לטובת פריטת גיטרה עדינה של המפיק אורי קוטנר ותוספת כלי מיתר באדיבות יוגב גלוסמן (iogi). התוצאה היא בלדת פולק מרירה ועקמומית שנדמה כי נולדה בסוף הלילה בבר אפלולי ונידח באמריקה, או בפלורנטין. 

Japanese Breakfast - Be Sweet

מישל זאונר היא מהאנשים שעמדו ראשונים בתור כשאלוהים חילק כישרון. המולטי יוצרת הקוריאנית-אמריקאית אמנם כותבת ספרים, מביימת קליפים, ואפילו לוקחת חלק בבניית משחקי מחשב, אבל גולת הכותרת של היצירה שלה היא ההרכב Japanese Breakfast. ההרכב, שזאונר מובילה מאז 2013, הוא לא שם חדש על רדאר האינדי. ההייפ היציב שזאונר מייצרת נולד כבר ב-2016 עם האלבום הראשון שנרקם מתוך תהליך אבל אישי, אחרי שאמה נפטרה מסרטן. בתחילת החודש יצא האלבום השלישי והחדש של ההרכב - Jubilee, שבו זאונר טוענת שאחרי שנים שבהן המוזיקה שלה הוגדרה רק על ידי אבל, היא באה להרים. ואכן אחרי שהורגלנו לאינדי-רוק מלנכולי פינת כועס, השיר החדש - Be Sweet, הוא טבילת אצבע בבריכת שוגייז ורודה וכיפית לאללה. ולחדשות החשובות באמת: לשיר יצאה גם גרסה בשפת הסימליש כחלק מהפסקול לחבילת הרחבה של "סימס 4". 

Joy Crookes - Feet Don't Fail Me Now

ג'וי קרוקס, ילידת לונדון, מספרת שאת הטעם המוסיקלי שלה היא קיבלה מאביה האירי, שהקפיד ללמד אותה גם על התרבות של אמה, שנולדה בבנגלדש. אולי בזכות הרקע שלה היא מוזיקאית כה מגניבה ומרעננת עם קליפים מרהיבים שמצליחים להכניס גם פשטות בריטית, וסגנון שמשלב בין סול, R&B, טריפ-הופ ופופ. את Feet Don't Fail Me Now, סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה שבדרך, היא כתבה, איך לא, על שנת 2020, על האירועים הפוליטיים שהשנה הזאת הביאה איתה, ועל הפחד להילחם על האמת והערכים שלה.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים