אמסטרדמסקי

מחבר הספר "איך לנצח מגפה" לא יזכה גם ל-10 דקות של חסד

כשעמד על הקווים כח"כ באופוזיציה, נפתלי בנט שפע עצות לטיפול המיטבי במגפת הקורונה. כראש ממשלה, נראה שהזניח קצת את עקרון "הממשלה חייבת להגיב במהירות" - אחרת למה נדרשו לו 5 ימים להגיב למחדל הנכנסים ללא בדיקות בנתב"ג?
שאול אמסטרדמסקי
22 ביוני 2021
17:48

אני בדיוק קורא את הספר של נפתלי בנט. אמרו לי שזה ספר טוב, "איך לנצח מגפה". לכו תדעו מה קורה בסוף...

עכשיו ברצינות: ראש הממשלה נפתלי בנט ניצח את המגפה בספר שהוא כתב בזמן שהוא לא היה ראש ממשלה. והינה עכשיו הוא ראש ממשלה והמגפה שוב מרימה את הראש ועכשיו הוא אשכרה צריך לנצח את המגפה.

לאורך כל הספר הזה הוא כותב כל מיני משפטים כאלה כמו: "כל רגע שעובר הוא רגע מבוזבז". "על הממשלה להגיב במהירות...". בלה בלה בלה בלה. והאמת, אני מסכים איתך, ראש הממשלה נפתלי בנט, הממשלה צריכה לפעול מאוד מהר ברגע הנגיף מרים את הראש.

כך נשמע חבר האופוזיציה ח"כ בנט בריאיון לכאן רשת ב לפני שנה

אז איפה הייתה הממשלה שלך מיום שישי, חמישה ימים לפחות מהמחדל בנתב"ג שבו אלפי ישראלים שחזרו מחו"ל פשוט נכנסו לישראל בלי בדיקות קורונה ובלי שום כלום, למרות שיכול להיות שהם נשאים של הווירוס - ועד למסיבת העיתונאים שלך, של שר הבריאות ושל שרת התחבורה.

למה? זה נקרא להגיב במהירות? ואגב מסיבות עיתונאים, עם כל הכבוד, אתה בעצמך כתבת בספר שמסיבות עיתונאים של ראש הממשלה ושר הבריאות הן לא תחליף למעשים ולגוף הסברתי שיסביר לציבור מה הולך לקרות.

לא כל הפוליטיקאים כתבו ספר עם כותרת יומרנית כמו "איך לנצח מגפה". ראש הממשלה נפתלי בנט כן כתב ואם הוא כבר עשה את זה, אז עכשיו חובת ההוכחה היא עליו. כי לנצח מגפה בספר עם  החברים הדמיוניים שלך זה דבר אחד, לנצח מגפה בתור ראש ממשלה זה כבר סיפור אחר לגמרי. 

אבל אם כבר כתבת את הספר הזה, אל תצפה מהציבור שייתן לך בכלל - לא 100 ימי חסד, לא 10 ימי חסד, גם לא 10 דקות. כבר ניצחת מגפה? עכשיו תביא תוצאות.