מהומות בלוד
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

גנץ חתם על צו מעצר מנהלי נגד תושב לוד החשוד בירי ביהודי

שר הביטחון ביצע צעד חריג, ועד כה הוצאו צווים בודדים נגד ערבים תושבי ישראל בעניין הפרעות • איאד חסונה, בן ה-28 היה עצור במשך כחודש ושוחרר למעצר בית • מחר יתקיים דיון בעניינו ויוחלט אם להשאיר את הצו
הדס גרינברג
22 ביוני 2021
21:56

שר הביטחון בני גנץ חתם אמש (שני) על צו מעצר מנהלי של ארבעה חודשי מעצר נגד איאד חסונה בן ה-28  מלוד, שחשוד במעורבות בירי ביהודי בפרעות בעיר. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. 


מדובר במהלך חריג של הוצאת צו מעצר מנהלי נגד ערבי ישראלי באירועי הפרעות. זה קרה עד כה במקרים בודדים נגד כמה תושבי מזרח ירושלים ואחד מאום אל-פחם, כולם בעלי רקע פלילי ביטחוני. אך לחסונה אין עבר כזה. הוא נעצר יומיים אחרי הירי והיה עצור שישה ימים. לאחר מכן האריכו לו בשלושה שבועות את המעצר ואז שוחרר למעצר בית של שבועיים. מחר בבוקר יתקיים דיון בעניין הצו בראשות נשיאת בית המשפט המחוזי בלוד, רות לורך והיא תחליט האם להשאיר צו על כנו או שמה לקצרו או לשחרר את חסונה.

לוד, סרט מלחמה | האזינו ל"עוד יום" עם מיכל רשף 

מוקדם יותר השבוע פורסם על התפתחות בחקירה במקרה הלינץ' ביגאל יהושע בעיר. שישה תושבי העיר – שארבעה מהם נעצרו לפני כשבועיים וחצי – ושני פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות בפיגוע יידוי האבנים בחודש שעבר בעיר, שבו נרצח יהושע. הפרקליטות הגישה הצהרת תובע נגד שבעה חשודים, ובכוונתה להגיש נגדם כתבי אישום בגין רצח בנסיבות מחמירות. מעצרם של כל השבעה הוארך עד ליום חמישי.

מהחקירה עלה כי לאחר יידוי האבנים והפגיעה ביהושע, פעלו חלק מהחשודים בניסיון לטשטש את מעורבותם בפיגוע וניסו להעלים ממערכת מצלמות האבטחה בזירה. עוד עלה בחקירה כי חלק מהחשודים קשורים גם לאירועי יידויי אבנים נוספים בעיר לוד נגד יהודים.