שולמית לבנת

שולמית לבנת, "זמרת המחתרות", הלכה לעולמה בגיל 91

לפני מספר חודשים, אחרי 60 שנה בהן התגוררה ברמת גן, עברה להתגורר במאחז מבודד בשומרון יחד עם נכדתה וששת ניניה הדתיים
שני נחשוני
23 ביוני 2021
10:35

שולמית לבנת, זמרת, פעילה פוליטית ואשת ציבור ישראלית, הלכה לעולמה והיא בת 91. הלווייתה תתקיים היום ב-16:45 בבית העלמין ירקונים. לבנת, אימה של השרה לשעבר לימור לבנת, נודעה כ"זמרת המחתרות". לפני מספר חודשים עברה למאחז "פורת יוסף" המבודד ליד שכם, זאת אחרי 60 שנה בהן התגוררה ברמת גן.

את המעבר לגבעה בשומרון היא עשתה יחד עם נכדתה וששת ניניה הדתיים. "החברים על הגבעה אמרו שלא שומעים שירת נשים, ולכן אני לא שרה, אלא לפעמים שורקת", אמרה בריאיון לכאן חדשות שנעשה על המעבר שלה. נכדה, בן יוסף לבנת, מבנה נועם, נרצח לפני כעשור על ידי שוטרים פלסטינים ליד קבר יוסף בשכם. "לפעמים שואלים אותי אם אני פוחדת, בוודאי שאני פוחדת. זה כבר המעבר האחרון שלי בחיים", אמרה וציינה ש"מבחינה של התמסרות ייתכן והייתי רוצה לעבור לכאן קודם לכן. אני מתרגשת", שיתפה.

לבנת עלתה עם משפחתה ארצה בגיל 6 מוינה, אביה היה ציר בקונגרס הציוני. במלחמת העצמאות לחמה בשורות הפלמ"ח, ואת דרכה כזמרת החלה בגיל 20. בין היתר הופיעה בלהקת כרמל, הצ'יזבטרון ובהרכבה הראשון של להקת חיל הים. היא התפרסמה בשנות ה-50 ובשנות ה-80 וזכתה לכינוי ״זמרת המחתרות״ לאחר שהקליטה אוסף שירי מחתרות - בהם שירי הלח״י והאצ״ל.