אילוסטרציה

סכנת המכפילים: מפתרון למצוקת חניה למפגע בטיחותי

מתקני המכפילים שמכילים כמה מקומות חניה לגובה הפכו בשנים האחרונות לפתרון פופולרי. אלא שהמדינה לא מפקחת על המתקנים האלו בשום שלב, ואלו ממשיכים לסכן את חיי הלקוחות שרכשו אותם
דנה ירקצי
23 ביוני 2021
15:39

מכפילי החנייה הפכו עם השנים לפופולריים בייחוד בפרוייקטים של התחדשות עירונית. היתרון ברור - היכולת שלהם להחנות רכב מעל רכב ובכך להכפיל או לשלש את מקום החניה. אבל למרות השימוש הנפוץ, המדינה לא מצאה לנכון לפקח על התחום. ישנו תקן, אך הוא אינו לא מחייב וקבלנים רבים מעדיפים לחסוך על חשבון הדיירים.

צפו בכתבה המלאה מתוך "משחקי הכיס":

כך נוצר מצב שבו דיירי בניינים רבים ברחבי ישראל מתמודדים לא רק עם סכנה בטיחותית, אלא גם עם מפגע דומם. ברמת גן כבר שנים שדיירי בניין שעבר תמ"א 1 "תקועים" עם מתקני חניה מכאניים אלו, אלא שאינם שמישים ואפילו לא בטיחותיים. הם הספיקו להשתמש במכפילים במשך חודש אחד בלבד, אך לבסוף המתקן הפסיק לפעול.

"יש פה מתקן שאמור להכיל שלוש חניות בתוך האדמה, שעומד כבר שש שנים כמו אבן", אומר אבי ליבשיץ, דייר בבניין המגורים. "זה מתקן סיני מחברה סינית שלא פועל כבר כמה שנים ואנחנו חסרי אונים". "יש לנו את זה חמש וחצי שנים, אמרו מתקן מיוחד והביאו לנו סיני שאין לו לא אבא ולא אמא", אומר לכאן חדשות יורם חדד, שמתגורר גם הוא בבניין. 

אודי דרזנר מנכ"ל "פרומוט מתקני חניה", מסביר כי כיום יש בעיה בשוק בסוגיית המכפילים, "אין שום גורם שמפקח. לא על שלב המכירה ולא על שלב השירות. היזמים עצמם לא בודקים מי החברה שמתקינה להם את המתקנים, מי היצרן שעומד מאחוריו, האם המתקנים תקניים, או מי החברה שנותנת שירות", הוסיף. לדבריו המתקנים אמורים להחזיק עשרות שנים בבניינים, "אלא שהמדינה לא עושה את העבודה שלה, היזמים לא בודקים והתוצאה היא שאנו מקבלים עשרות פניות מדיירים שהמתקנים שלהם עומדים". דרזנר הוסיף כי ישנם מתקנים שאין בהם אפילו נעילה מכנית שנועדה לעצור את המתקן אם הוא מתחיל ליפול.

"המדינה לא מתערבת בהסדרה של התחום וכל פלוני יכול להביא מתקן חניה מחו"ל, להתחבר ולהתקין התקנה לקויה - ואחר כך הוא לא מסוגך לתת מענה תחזוקתי", אומר אמיר רוזנבלום, יו"ר ובעלים עידן ש.נ.י ניהול. "כשמעלית נוסעים נתקעת - אנחנו עולים ברגל. כשמתקן חניה נתקע אנחנו ללא יכולים לצאת מהרכב", הוא מוסיף. לדבריו המדינה צריכה לקבוע כללים מאוד ברורים, מי מסוגל לספק לישראל מתקני חניה ומה הסטנדרטים לרבות התחזוקה, מלאי החלפים ומהירות התגובה. "יש משמעות אם הדייר מחכה יומיים או חודשיים, זו בעיה רצינית והרכב יכול להישאר תקוע".

ממשרד הכלכלה נמסר: הנושא נמצא בדיונים בהובלת מנהל תכנון ובניה.

ממנהל התכנון נמסר: "מכון התקנים הוא הגורם היחיד שיכול לקבוע תקן בישראל. ככל שתעשה עבודה ע"י מכון התקנים ויקבע תקן שונה מזה הקיים כיום, מנהל התכנון יבחן את הנושא להפוך את התקן למחייב".

ממכון התקנים נמסר: "ועדת התקינה הישראלית עיבדה תקן ישראלי שמספרו 5437 כבר בשנת 2005, והוא מצורף לתכתובת. תקן ישראלי 5437 מאמץ תקינה אירופית למתקני חניה. ככל שהרגולטור ירצה, ניתן להשתמש בו ולהפכו למחייב".