ההתנחלות מצפה כרמים
צילום: נועם מוסקוביץ, פלאש 90

לראשונה בממשלת בנט-לפיד: אושרו 31 תוכניות בנייה בהתנחלויות

בין התכניות שאושרו: בית ספר לילדי חינוך מיוחד ביישוב אלקנה וקניון במישור אדומים • מועצת יש"ע בביקורת: מחכים כבר חצי שנה לאישור תוכניות של יחידות דיור - זה עדיין לא קרה. צריך לכנס לאלתר את מועצת התכנון כדי לאשר את הבנייה בכל רחבי האזור
כרמל דנגור
23 ביוני 2021
18:42

לראשונה בימי ממשלת בנט-לפיד, אושרו היום (רביעי) תוכניות בנייה בהתנחלויות. ועדת המשנה להתיישבות במנהל האזרחי אישרה 31 תוכניות קטנות יחסית, בשלבי אישור שונים, חלקם סופיים וחלקם בתהליך. בין אלו שאושרו: בית ספר לילדי חינוך מיוחד ביישוב אלקנה וקניון במישור אדומים.

במועצת יש"ע הביעו חוסר שביעות רצון מהמהלך. "מה שאושר היום זה לא תכניות בנייה של יחידות דיור ולא ישיבת מת"ע", נמסר. "אנחנו מחכים כבר חצי שנה לאישור תוכניות של בתים וזה עדיין לא קרה. צריך לכנס לאלתר את מועצת התכנון כדי לאשר בנייה של יחידות דיור בכל רחבי האזור. חיכינו מספיק".

ימים ספורים לפני השבעתו של ג'ו ביידן לנשיא ארצות הברית בינואר, אישרה ממשלת נתניהו כ-700 יחידות דיור בהתנחלויות - באיתמר, בבית אל, בשבי שומרון, באורנית ובגבעת זאב. במקביל קידם שר הביטחון גנץ תוכניות בנייה פלסטיניות - מאות יחידות דיור בוולג'ה ובחיזמה.

יאיר לפיד, אז יו"ר האופוזיציה, ביקר את ההחלטה: "‏זה צעד חסר אחריות. ממשל ביידן עוד לא נכנס לתפקיד וכבר הממשלה מובילה אותנו לעימות מיותר. גם בזמן בחירות צריך לשמור על האינטרס הלאומי. ממשלה שפויה לא מתחילה קרב מיותר עם נשיא אמריקני חדש".