בריטני ספירס
צילום: רויטרס

העדות הדרמטית של בריטני ספירס: "אני בטראומה. רוצה את חיי בחזרה"

הזמרת האמריקנית העידה הלילה לראשונה על החוויה הקשה תחת שליטת אביה בשנים האחרונות וסיפרה כיצד סוממה ונמנעה ממנה האפשרות להביא ילדים לעולם. בית המשפט בלוס אנג'לס עדיין לא קיבל החלטה בנוגע לגורלה
מערכת כאן חדשות
24 ביוני 2021
05:24

המאבק בין הזמרת האמריקנית בריטני ספירס מול אביה עלה הלילה (חמישי) שלב, כשבפעם הראשונה התייצבה לתת עדות בבית המשפט בלוס אנג'לס, שדן בדרישתה להשתחרר מהאפטרופוסות של אביה, שמחזיק בשליטה על חייה האישיים והכלכליים. גם הלילה, השימוע בתיק של ספירס נגד אביה, הסתיים ללא החלטה על גורלה ודיון נוסף בעניינה נקבע ל-14 ביולי. 

זוהי הפעם הראשונה בה ספירס מדברת בגוף ראשון על השנים הקשות תחת שליטת אביה ג'יימס. בעדות דרמטית הלילה בבית המשפט גוללה את החוויה הטראומתית לה הייתה נתונה מצדו וטענה כי סוממה, הוכרחה לעבוד בניגוד לרצונה ואף נמנע ממנה להיכנס להיריון. "חייתי בהכחשה, אני בטראומה", אמרה ספירס בת ה-39 בעדות בת 23 דקות שמסרה דרך הטלפון. "אני רק רוצה את חיי בחזרה", אמרה. 

האזינו להקלטה מעדותה של בריטני ספירס

ספירס הוסיפה: "אני מאמינה שהאפטרופוסות הזו מתעללת. אני לא מרגישה כאילו אני יכולה לחיות חיים מלאים. מה שעברתי מביש וזאת הסיבה העיקרית למה לא אמרתי את זה בגלוי", הסבירה כוכבת הפופ. ספירס טענה כי לא הייתה מודעת לכך שהיא יכולה להתנגד להסכם שמעניק לאביה שליטה מלאה על חייה. "אני מצטערת על הבורות שלי, אבל לא ידעתי את זה".

ספירס חשפה כי בשנים תחת שליטת אביה לא יכלה להביא לעולם תינוק או להתחתן: "יש לי התקן תוך רחמי כך שאיני יכולה להיכנס להיריון. אני רוצה להוציא אותו כדי שאוכל לנסות להביא תינוק לעולם". היא סיפרה בנוסף כי סוממה בתרופות הרגעה בניגוד לרצונה: "לא יכולתי אפילו לנהל שיחה עם אמא שלי או אבא שלי. הרגשתי שיכורה, לא יכולתי אפילו להגן על עצמי". מחוץ לבית המשפט הפגינו עשרות מתומכיה של ספירס, שהמשיכה בעדותה: "עכשיו אני אומרת את האמת בסדר? אני לא מאושרת. אני לא יכולה לישון. אני כל כך זועמת". 

הפגנת תומכיה של ספירס מחוץ לבית המשפט בלוס אנג'לס

מאז 2019 מנהלת ספירס מאבק משפטי כדי להשתחרר מהאפוטרופסות של אביה, ובדרישה להעבירה לאחריות צד שלישי. בחודש פברואר פרסם מגזין הכלכלה האמריקני "פורבס" כי הונה של הזמרת מוערך בכ-60 מיליון דולר. ג'יימי ספירס, אביה של הזמרת, שימש כמפקח הראשי על נכסיה של בתו מאז 2008, תפקיד אליו מונה בעקבות אישפוזה במוסד פסיכיאטרי בשנת 2007. בספטמבר 2019 הועברה זמנית האחריות בפועל על הנכסים לאישה בשם ג'ודי מונטגומרי, עקב מצבו הרפואי של האב. כעת דורשים עורכי דינה של הזמרת להעביר את האחריות באופן קבוע למונטגומרי ולשלול אותה לחלוטין מספירס האב.

העיסוק בפרשת האפוטרופסות על ספירס הוביל לתנועת מחאה ציבורית ברחבי העולם תחת הכותרת FreeBritney# (לשחרר את בריטני). לאחרונה הופק סרט דוקומנטרי המבוסס על תחקיר שערך עיתון הניו יורק טיימס בנושא.