מטאליקה
צילום: אי-פי

30 שנה לאלבום השחור: מטאליקה מחדשת את ההצלחה

האלבום יכלול קאברים והוצאה מחודשת לאלבום המטאל המקורי. בין השמות הגדולים שיככבו בפרוייקט: אלטון ג'ון, סולן להקת סליפנוט קורי טיילור ומיילי סיירוס - שהקאבר המחשמל שלה ל-"Nothing else matters" שוחרר אתמול • כל הטוב הזה צפוי לצאת ב-10 לספטמבר, ההכנסות ייתרמו לצדקה
ספיר הובר
24 ביוני 2021
17:54

מטאליקה החליטה לציין את יום ההולדת ה-30 של אלבום המופת שלה הנושא את שם הלהקה, ומכונה "האלבום השחור", במתנה לעצמה ולמעריצים - אלבום כפול. הוא יכלול קאברים והוצאה מחודשת לאלבום המטאל המקורי. כל הטוב הזה צפוי לצאת ב-10 בספטמבר בלייבל הפרטי של הלהקה, שלושים שנה בדיוק אחרי ההוצאה המקורית. כל ההכנסות מהאלבום ייתרמו לצדקה.

הפרוייקט השאפתני ישתף פעולה עם כמה שמות ענקיים, בהם אלטון ג'ון, מיילי סיירוס וסולן להקת המטאל סליפנוט, קורי טיילור. סה"כ, 53 אמנים יבצעו קאברים לשירי האלבום. אתמול (רביעי) שוחרר שיתוף הפעולה הראשון באלבום - קאבר לאחד השירים המוכרים והאהובים של הלהקה, "Nothing else matters". על הביצוע המחשמל חתומה מיילי סיירוס, ולצידה אלטון ג'ון, הצ'לן המוערך יו-יו מה, מתופף הרד הוט צ'ילי פפרס צ'אד סמית והבסיסט של להקת מטאליקה, רוברט טרוחיו. 

שם האלבום החדש ייקרא "בלאקליסט", משחק מילים שמתכתב עם האלבום השחור, שנקרא כך בגלל צבע העטיפה של האלבום - ואולי גם כאנטי תזה לאלבום הלבן של הביטלס שיצא כעשרים שנה לפניו. 

האלבום הביא להצלחה המסחרית הגדולה ביותר בתולדות הלהקה, וחלק מהמעריצים הוותיקים שלה ראו בו התמסחרות של מי שהתרחקה מסגנון הטראש מטאל שאפיין אותה. בכל מקרה, ב-1991 הצליחה מטאליקה לשבור את חומות המיינסטרים, ואין כמו נוסטלגיה עטופה בגיטרות חשמליות להתרפק עליה.  

תגיות:
מוזיקה