סיוע לרצועת עזה

לראשונה ממבצע שומר החומות: הקלות לרצועת עזה

הדרג המדיני החליט על הרחבת מרחב הדיג ברצועה • אושר הכנסת חומרי גלם למפעלים אזרחיים חיוניים
איתי בלומנטל
24 ביוני 2021
18:01

לראשונה ממבצע שומר החומות: בתום הערכת מצב ביטחונית ובאישור הדרג המדיני - הוחלט היום (חמישי) על הרחבת מרחב הדיג ברצועת עזה משישה לתשעה מיילים ימיים. עוד הוחלט לאשר הכנסת חומרי גלם למפעלים אזרחיים חיוניים דרך מעבר כרם שלום. הצעדים האזרחיים יכנסו לתוקף החל ממחר.

בתחילת השבוע אושר ייצוא מצומצם של תוצרת חקלאית מעזה דרך מעבר הסחורות כרם שלום, לשיווק בגדה ובחוץ לארץ. כמו כן, מתאפשר ייצוא טקסטיל מהרצועה לבתי עסק בישראל שמשתמשים במתפרות בעזה. ישראל גם מאפשרת הכנסת דואר לרצועה, שמתקבל בגדה, והוא ייכנס דרך מעבר ארז. 

אחרי "שומר החומות": בצה"ל לא יודעים אם הושגה הרתעה אסטרטגית מול חמאס

הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי הנמצא בוושינגטון אמר אתמול בפגישתו עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג'ייק סאליבן כי ישנו סיכוי סביר לעימות צבאי נוסף בעזה כבר בזמן הקרוב. כוכבי הציג את לקחי המערכה האחרונה ברצועת עזה ואת הקשיים בתהליכי ההסדרה לאור כישלון השיחות בין מצרים לחמאס.

השבוע פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי בפגישה בין מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר ושליח האו"ם למזרח התיכון ת'ור ווינסלנד, העלה סינוואר דרישה להעברה מיידית של המענק החודשי מקטר, בגובה 30 מיליון דולרים. הוא איים כי אם הכסף לא יועבר הוא יסלים את המצב בגבול עזה – עם התפרעויות בגדר והפרחת בלוני תבערה.