-
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בכירים במערכת הבריאות: נגביל את ההתקהלויות אם ההתפרצות לא תיבלם

היום הרביעי ברציפות בו יש יותר מ-100 מאומתים חדשים: הגישה של שר הבריאות ניצן הורוביץ הוא טיפול נקודתי על פני הטלת מגבלות על כלל הציבור • חשש במשרד הבריאות מזליגת התחלואה והזן ההודי ליישובים במגזר הערבי
כתבי כאן חדשות
24 ביוני 2021
20:15

התפרצות מחודשת: הזן ההודי ממשיך להתפשט בישראל, זהו היום הרביעי ברציפות בו יש יותר מ-100 מאומתים חדשים. בכירים במערכת הבריאות אומרים כי ההתקהלויות יוגבלו אם ההתפרצות לא תיבלם, כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

כמו כן, הממשלה החדשה הודיעה היום כי קבינט הקורונה החדש יתכנס לראשונה ביום ראשון, ובחדשות הערב פורסם כי הגישה של שר הבריאות ניצן הורוביץ היא טיפול נקודתי על פני הטלת מגבלות על כלל הציבור. 

עוד פורסם כי יש חשש במשרד הבריאות מזליגת התחלואה והזן ההודי ליישובים במגזר הערבי, עקב אחוזי ההתחסנות הנמוכים ביישובים אלו. בימים האחרונים יש עלייה במספר הבדיקות ביישובים במגזר הערבי – אך כרגע לא נרשמה שם עלייה בתחלואה.


ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש אמר מוקדם יותר בתדרוך לעיתונאים כי "המלצתנו היא לעטות מסכות כבר כעת, בתחילת השבוע הבא זאת תהיה חובה". אש הורה להיערך לכך ולהשלים את העבודה הנדרשת להוצאת הצו. בתדרוך אמר אש כי ההתפרצות מתפשטת למקומות נוספים - כפר סבא, רמלה, הרצליה וערים נוספות, והסביר כי המשימה היא לקטוע את שרשאות ההדבקה. 

בד בבד, הערב עדכן משרד הבריאות כי נמצאו סימנים להימצאות הווריאנט ההודי בביוב באשקלון - והחשש הוא שתושבים נדבקו. בהודעה שפרסם המשרד פנה לתושבי העיר ללכת להיבדק לקורונה במקרה של הימצאות אחד התסמינים המוכרים. "באשקלון מספר המאומתים נמוך ביחס לממצאים שנוטרו בביוב. לכן אנו מבקשים מהציבור ללכת להיבדק, כדי למנוע התפרצות".

לאחר ההודעה, ביקשו בעיריית אשקלון להדגיש כי מי השתייה בעיר בטוחים לשימוש. "אין קשר בין מערכת המים לביוב ולכן אין חשש להידבקות באמצעות מי שתייה. פועלים להקמת מתחם בדיקה נוסף ברחבי העיר".