-

חשד להתעללות במעון בשדרות: 3 גננות נעצרו

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות פוסט בפייסבוק שבו נראה פעוט חנוט בחיתולי בד מכף רגל ועד ראש • אביו של הפעוט: "אני עד עכשיו לא מעכל את זה אפילו" • החשודות טענו – מדובר בשיטת חינוך מקובלת ברוסיה; האב הגיב: הן צריכות לקבל עונש חמור
איציק זוארץ
24 ביוני 2021
22:03
עודכן ב 11:46

חשד להתעללות במעון בשדרות: המשטרה פתחה בחקירה בעקבות פוסט בפייסבוק שבו נראה פעוט חנוט בחיתולי בד מכף רגל ועד ראש, ועצרה שלוש גננות. לדברי כותבת הפוסט, כך היא מצאה את בנה כשעשתה ביקור פתע במעון.

אביו של הפעוט סיפר לכאן חדשות: "הילד בסדר אבל אתה יודע, עדיין אני צריך ללכת לעשות בדיקות, לראות שהמערכת עצבים שלו לא נפגעה. אני עד עכשיו לא מעכל את זה אפילו. איך אפשר להגיע למצב כזה? אמא שלי חשדה, אני בכלל לא ידעתי מכלום. פשוט סמכתי על האישה הזאת. אני לא חשבתי שזה יגיע למצב הזה. בחיים לא הייתי חושב על זה". 

"באותו יום שאמא שלי הלכה ועשתה להם ביקורת פתע אני הבנתי למה הילד שלי בוכה כל בוקר כשהוא נכנס לגן. אני הייתי פשוט בשוק", הוסיף האב. "היום עשו את זה לילד שלי, מחר יכולים לעשות את זה לעוד הרבה ילדים, ואני פשוט חושב על זה ואתה יודע, כל הגוף שלי רועד מעצבים. התמונה הזאת אשכרה החזירה אותי 20 שנה אחורה, כשהייתי כולה בן 10, וראיתי את התמונה הזאת שאבא שלי, בן אדם שנפטר ועטוף ככה. זה פשוט לא, לא יודע, זה משגע אותי. ומגיע להם, מגיע להם באמת". 

הגננות שנעצרו אמש, טענו בחקירתן כי מדובר בשיטת חינוך מקובלת ברוסיה ושהן נהגו לקשור כך ילדים, אביו של הילד בתגובה: נהוג לקשור בצורה דומה ילדים עד גיל חצי שנה ולא ילד בן שנה ושמונה חודשים, הן צריכות לקבל עונש חמור. 

הורים מגן הילדים אמרו לכאן חדשות: "מדובר בשיטה קווקזית מוכרת, אין לנו בעיה עם זה ואנחנו מגבים את הגננות". האב הגיב על כך ואמר כי "מקובל שעוטפים אותם, לא שקושרים".