החיפושים אחר הנער
צילום: יחל"צ עציון-יהודה

נער בן 14 שאבד ליד בית שמש נמצא במאגר מים ללא רוח חיים

הקשר עם נחמיה אהרוני אבד בשעות אחר הצהריים כשהיה בחורשת קק"ל הסמוכה למנזר בית ג'מאל בטיול בית ספר. כוחות חילוץ רבים חיפשו אחריו ואיתרו אותו לאחר שעות במאגר. המשטרה עצרה את המורה והמנהל
סולימאן מסוודה וורד פלמן
24 ביוני 2021
23:23
עודכן ב 07:40

נחמיה אהרוני, בן 14, אבד בטיול בית ספר ליד בית שמש ואותר הלילה (שישי) במאגר מים כשהוא ללא רוח חיים. המשטרה עצרה הלילה לחקירה בחשד לרשלנות את מנהל ומורה בית הספר בבית שמש במסגרתו יצא לטיול. אחרי חקירתם הם נכלאו. המשטרה צפויה לבקש בבית המשפט להאריך את מעצרם של השניים. משפחתו מסרה: "זו גזירת שמיים ואנחנו מקבלים אותה. תודה לכל מי משתתף בצערנו". 


נחמיה אהרוני

הדיווח על היעדרות הנער, תושב העיר, התקבל ממורה שסיפר שתלמידו נראה לאחרונה מעט לאחר השעה 16:00 ביער האקליפטוס ומאז אבדו עקבותיו. הכיתה טיילה באזור חורשת קק"ל הסמוכה למנזר בית ג'מאל שליד העיר.

מפקד היחידה לחילוצים מיוחדים בית שמש שפיקד על כוחות הכבאות באירוע, רשף יוסי אסרף, סיפר כי "בשעות הערב נתקבלה בקשה ממשטרת ישראל להצטרף לחיפושים אחר נער שנעדר משעות אחר הצהריים. במקום נמצאים מספר בורות מים מלאכותיים שהיה צורך לסרוק אותם. מיקמנו שם את החיפושים בסיוע כלים הנדסיים שפעלו בסמוך וכן בהשתתפות יחידת להבה. בשלב מסוים, לאחר מאמצים רבים, אותרה גופת הנער בקרקעית אחד הבורות".

פראמדיק מד"א ניסים סלם סיפר: "כשהגענו למקום הבחנו במאגר מים שממנו נמשה הנער, הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".