מצעד הגאווה בתל אביב
צילום: גיא יחיאלי

מצעד הגאווה בתל אביב הסתיים: כמאה אלף צעדו

אירוע השיא של חודש הגאווה משך אליו מבקרים מכל הארץ • רחובות בעיר נחסמו כבר משעות הבוקר • המשטרה עיכבה כ-50 אנשים שאיימו לפגוע במשתתפים ובשוטרים
איתי שיקמן והדס גרינברג
25 ביוני 2021
08:31
עודכן ב 18:59

מצעד הגאווה ה-22 בתל אביב נערך היום (שישי) בהשתתפות עשרות אלפים. מדובר באירוע השיא של חודש הגאווה שצוין בארץ, וכלל מצעדי גאווה בירושלים, באר שבע, אשדוד וערים נוספות. במצעד צעדו כ- 100 אלף משתתפים. המצעד אובטח על ידי המשטרה וביקרו בו השר לביטחון פנים עמר ברלב ומפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי. עד תום המצעד המשטרה עכבה כ-50 חשודים, שעל פי החשד מעורבים בעבירות שונות, לרבות הפרת הסדר הציבורי ונסיונות פגיעה בשוטרים ומשתתפים, ואלה הועברו לחקירה בתחנת המשטרה.מצעד הגאווה הוא נקודת השיא בחגיגות הגאווה בעיר, תחת הכותרת "קהילה יוצרת שינוי". החוגגים צעדו לאורך טיילת להט וכללה 6 משאיות של הליינים הגאים המובילים בעיר עליהן התנגנו סטים של מיטב הדי-ג'ייז ורקדנים שהלהיבו את המשתתפים. המצעד הסתיים בפארק צ'ארלס קלור, שם התקיים אירוע השיא על הבמה המרכזית.

הקרב על הגאווה | עוד יום

תושב העיר בשנות ה-30 לחייו נעצר בדרכו למצעד הגאווה כשברשותו אמצעי תקיפה, ביניהם שוקר חשמלי, נונצ'קו שרשראות וכלים נוספים. הוא נעצר בחשד שתכנן לפגוע בחוגגים ויובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר. בנוסף, שני שוהים בלתי חוקיים פלסטינים עם סכין נעצרו בחוף הים סמוך לאזור המצעד.

בשנה שעברה לא התקיים המצעד בתל אביב בשל מגפת הקורונה. ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, בירך את הבאים ואמר: "כמה שאני שמח להיות פה שוב ולחגוג איתכם! אבל אני לא מסתפק בחגיגות האלה. אני לא רוצה רק לחגוג איתכם על הבמה הזו, אני רוצה לחגוג איתכם את הזכויות שלכם. אני יודע שרוב הציבור בישראל – רוצה גם הוא לחגוג איתנו. זה לא עניין להט"בי ולא עניין תל אביבי. זה עניין דמוקרטי ואנושי. לכל אחד יש זכויות שוות. אז למה אתם מחכים שם בבית המחוקקים?".