-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

משרד הבריאות: חובת עטיית המסכות בחללים סגורים נכנסה לתוקף

בשל העלייה בתחלואה הומלץ לעטות מסכות גם בהתקהלויות מרובות משתתפים בשטחים פתוחים • ממונה הקורונה לכאן רשת ב: אתמול אובחנו 227 נדבקים חדשים
נוב ראובני
25 ביוני 2021
07:13
עודכן ב 12:01

התפרצות הקורונה | משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי החובה לעטות מסכות בחללים סגורים נכנסה לתקוף ב-12:00. המשרד המליץ על עטיית מסכות ושמירת מרחק בהתקהלויות המוניות, בכללן במצעד הגאווה שיערך היום בתל אביב.

ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש אמר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב כי לראשונה מזה כחודשיים וחצי, מספר המאומתים לנגיף שאובחנו ביממה החולפת בישראל היה יותר מ-200, ועומד על 227. חולה קורונה במצב קריטי חובר אתמול למכשיר אקמו בבית החולים וולפסון. זהו מאושפז הקורונה הראשון בבית חולים זה לאחר תקופה ארוכה בה לא היו בו מאושפזי קורונה.

האזינו לריאיון עם נחמן אש

כבר ארבעה ימים ברצף מניין המאומתים היומי עומד על יותר מ-100 - הרף שנקבע במשרד הבריאות כדי להטיל צו לחיוב עטיית מסכות בחללים סגורים. אש הוסיף: "שיעור הבדיקות החיוביות 0.6%, מה שמעיד גם כן על העלייה בתחלואה. דבר נוסף שמטריד הוא שהתחלואה מתפזרת ליישובים נוספים". 

שר הבריאות ניצו הורוביץ צייץ בטוויטר: "אנחנו נוקטים באמצעי זהירות מתבקשים, בשיקול דעת, בלי היסטריה. נוכח העלייה בשיעורי התחלואה תשוב היום חובת עטיית המסכות בחללים סגורים. אני מבקש מהחוגגים באירועי הגאווה ומכולם – תחגגו, תהנו, אך הישמעו להנחיות - כדי שנשמור ככל שניתן על שגרת החיים". 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שבכירים במערכת הבריאות אומרים כי ההתקהלויות יוגבלו אם לא יהיה די בעטיית מסכות בחללים סגורים כדי לבלום את ההתפרצות. כמו כן, הממשלה החדשה הודיעה היום כי קבינט הקורונה החדש יתכנס לראשונה ביום ראשון, ובחדשות הערב פורסם כי הגישה של שר הבריאות ניצן הורוביץ היא טיפול נקודתי על פני הטלת מגבלות על כלל הציבור. 

עוד פורסם כי יש חשש במשרד הבריאות מזליגת התחלואה והזן ההודי ליישובים במגזר הערבי, עקב אחוזי ההתחסנות הנמוכים ביישובים אלו. בימים האחרונים יש עלייה במספר הבדיקות ביישובים במגזר הערבי – אך כרגע לא נרשמה שם עלייה בתחלואה.