-

"רוצים את הבת שלנו": המאבק על חייה של אלטע

אברהם וחיה פיקסלר, זוג ישראלי המתגורר במנצ'סטר, לא יודעים אם אלו הימים האחרונים של בתם בת השנתיים, שסובלת מפגיעה מוחית קשה. לאחר שביהמ"ש בבריטניה קבע שיש לנתק את בתם מהנשמה, הם מבקשים להביאה לישראל ולהציל את חייה
מיכל רבינוביץ'
26 ביוני 2021
14:12
עודכן ב 27 יוני 14:54

בשבוע הקרוב יתבשרו אברהם וחיה פיקלסר, חרדים ישראלים המתגוררים במנצ'סטר, אם יהיו אלה הימים האחרונים של בתם בת השנתיים וחצי, אלטע. בית המשפט בבריטניה יידרש להכריע אם להפוך את החלטתו לנתק ממכונת ההנשמה את אלטע, שסובלת מאז לידתה מפגיעה מוחית קשה. עכשיו הוריה באנגליה וקרובי משפחתה בירושלים יוצאים לקרב אחרון ומשוועים לסיוע מהמדינה. הבקשה שלהם – הביאו את אלטע לישראל והצילו את חייה.

"אנחנו לא מחפשים להילחם, אנחנו בסך הכול רוצים לשמור על הבת שלנו", סיפר אברהם, אביה של אלטע. "אנחנו רוצים אותה בחיים ואני חושב שלישראל יש את הכוח לסדר את זה. אנחנו לא נזוז מפה ולא נעזוב אותה". גולדי גרינוולד, דודתה של הפעוטה, זעמה על ההחלטת בית המשפט. "זה לא היה קורה פה בארץ", היא טענה. "באיזו זכות הם רוצים לוודא הריגה? תנו לנו את האזרחית שלנו, היא לא שייכת לשם". 

המאבק המשפטי על חייה של אלטע נמשך כבר חצי שנה. "בשל הממצאים על הכאב והסבל שהיא חווה, אין זו טובתה של אלטע להמשך הטיפול הרפואי שמחזיק אותה בחיים", כתב השופט בפסק הדין, ולבסוף חתם: "אני מקבל את ההחלטה הזו בעצב עצום". 

"בסך הכול רוצים לשמור על הבת שלנו". אברהם וחיה פיקסלר עם בתם אלטע

בישראל בינתיים, תולים שלטים ומנסים להפעיל לחץ דיפלומטי, אבל בשורה התחתונה בבריטניה יש הפרדת רשויות – ולגורמים הפוליטיים אין כניסה. מבחינת הבריטים: יש פסק דין של בית המשפט העליון, ואפשר לערער עליו או לכבד אותו. בימים הקרובים צפוייה להתקבל החלטה סופית, אך השאלה מהו הדבר הטוב ביותר עבור אלטע תישאר תלוייה עוד זמן רב.