-
אבשלום ששוני, פלאש 90

הנשיא ריבלין נחת בניו יורק לפני פגישתו עם ביידן

בביקורו האחרון בחו"ל כנשיא המדינה, ריבלין יפגוש את מקבילו האמריקני ביום שני • עוד ייפגש עם מזכ"ל האו"ם, יו"ר בית הנבחרים בארה"ב ונציגי הקהילה היהודית • יאיר לפיד יצא לרומא, שם ייפגש עם שר החוץ הבחרייני והאמריקני
עמיחי שטיין וגילי כהן
27 ביוני 2021
09:37
עודכן ב 13:41

נשיא המדינה ריבלין נחת הבוקר (ראשון) בניו יורק. הנשיא יצא לביקור מדיני בארצות הברית בהזמנת הנשיא האמריקני ג'ו ביידן. הנשיאים צפויים להיפגש ביום שני בשעה 16:00. במהלך ביקורו עתיד ריבלין להיפגש גם עם מזכ"ל האו״ם, יו"ר בית הנבחרים האמריקני ונציגי הקהילה היהודית.

הפגישות המדיניות של לפיד וריבלין מתקיימות כשברקע דיווחים אודות כוונתו של ממשל ביידן לסגת מההכרה האמריקנית ברמת הגולן. עקב כך, טענו בכירים בממשלה כי סוגיית רמת הגולן ושינוי יחס ביידן כלפי הנושא, הועלה על סדר היום בידי סביבת נתניהו. בליכוד מסרו בתגובה כי "לא היה ולא נברא".

במשרד החוץ האמריקני הבהירו כי המדיניות כלפי רמת הגולן לא השתנתה והדיווחים בעניין כאילו השתנתה המדיניות האמריקנית - שגויים. לפיד אמר כי "מי שמפיץ שמועות על ביטול ההכרה הזו פוגע בביטחונה של ישראל ומוכן לגרום ולא בפעם הראשונה נזק של ממש למדינת ישראל ולפגוע בקשריה עם ארצות הברית".

בד בבד, שר החוץ יאיר לפיד המריא היום לרומא, שם נפגש עם שר החוץ הבחרייני עבד אל לטיף אל זיאני. כמו כן, נפגש לפיד גם עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן ועם שר החוץ האיטלקי לואיג'י די מאיו.