ישיבת הממשלה, ארכיון
צילום: Alex Kolomoisky/POOL

בנט: הגישה שלנו - מסכות במקום הגבלות, חיסונים במקום סגרים

ראש הממשלה התייחס להתפרצות המחודשת בפתח ישיבת הממשלה: הצלחנו להכפיל פי שלושה את קצב ההתחסנות היומי • תל אביב, כפר סבא והרצליה הוגדרו ערים צהובות • 115 נדבקו אתמול בקורונה - 18 מהם שבו מחו"ל
כתבי כאן חדשות
27 ביוני 2021
08:58
עודכן ב 11:10

ראש הממשלה נפתלי בנט פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה בהתייחסות לעלייה בתחלואה בקורונה בישראל. "הגישה שלנו פשוטה: מקסימום הגנה על אזרחי ישראל, עם מינימום פגיעה בשגרה ובמשק בישראל. מסכות במקום הגבלות. חיסונים במקום סגרים", אמר. 

"בשבוע האחרון, במאמץ משותף עם שר הבריאות ניצן הורוביץ ועם שרים נוספים, הצלחנו להכפיל פי שלושה את קצב ההתחסנות היומי, מכ-3,000 מתחסנים ביום לעשרת אלפים. זה לא מספיק. אנחנו רוצים עכשיו להכפיל פעם נוספת פי שלושה ולהגיע ל-30,000 ביום, וזה אפשרי. צריך לדעת שזה אפשרי", אמר בנט.

ראש הממשלה פנה לבני הנוער ואמר: "אני יודע כמה אתם רוצים בקיץ לבלות, ואתם תוכלו לבלות בקיץ. יש לי ארבעה ילדים בגילים האלה, אנחנו לא רוצים להטיל שום מגבלה – לא מסיבות, לא טיולים ולא כלום. אבל דווקא בגלל זה, אם אתם לא רוצים שיהיו עליכם מגבלות - תצאו היום להתחסן. דברו עם ההורים שלכם ותצאו להתחסן". 

שאלות ותשובות עם כתבת הבריאות של כאן חדשות דקלה אהרן שפרן

תל אביב הוגדרה עיר צהובה

תל אביב, כפר סבא והרצליה הוכרזו היום ערים צהובות בשל מספר הנדבקים בקורונה שאובחנו בהן. אתמול אובחנו 115 נדבקים בקורונה ב-37 ישובים שונים ברחבי הארץ - 18 מהם ישראלים ששבו מחו"ל. בנימינה-גבעת עדה עדיין מוגדרת כעיר אדומה, מודיעין וכוכב יאיר מוגדרות כתומות. 

ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש התייחס היום לשיקולים בהטלת הגבלות נוספות. "רובנו מחוסנים. יכול להיות שניתן להסתכל על התחלואה הקשה ולראות שאין עלייה באשפוזים, כמו בבריטניה, ולנסות לספוג את העלייה בתחלואה הקלה שאנחנו רואים. זה שיקול מורכב ולכן נצטרך לקבל החלטות מורכבות", אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בתוך כך, האיגוד לרפואת ילדים והחוג למחלות זיהומיות בילדים פרסם נייר עמדה ובו המלצה על התחסנות. לפי נייר העמדה החיסון מומלץ מגיל 12 שנים, תוך מתן מידע מלא להורים ובני הנוער המתחסנים לגבי יעילותו, חשיבות מניעת המחלה ובטיחות החיסון.

בנייר העמדה נכתב עוד כי בהמלצת האיגוד לקרדיולוגיה בילדים, בני נוער שסבלו בעבר ממיוקרדיטיס, לא יחוסנו עד לאיסוף מידע ממוקד, ופרסום המלצות סופיות. בני נוער מחלימים יכולים להתחסן במנה אחת, שלושה חודשים לפחות ממועד ההחלמה, בדומה למבוגרים יותר, נכתב בדוח.