עמית אלמוג, הנאשם ברצח מאיה וישניק

רצח מאיה ווישניאק: הנאשם עמית אלמוג נשלח להסתכלות נוספת

לטענת פרקליטתו, בתקופה האחרונה הוא אינו יכול להיעזר בעורכי דינו, וסובל מהתקפים פסיכוטיים והזיות • אריאל ווישניאק, אביה של מאיה, הגיב: "זה תרגיל הונאה. עוד ניסיון להתל במערכת"
שלי טפיירו
28 ביוני 2021
10:37

האם עמית אלמוג, שנאשם ברצח חברתו מאיה ווישניאק, כשיר לעמוד לדין? היום (שני) נערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון חוזר בנושא. הסנגורית שלו עדכנה כי הפסיכיאטרית המחוזית המליצה לאשפזו בבית חולים פסיכיאטרי להסתכלות חוזרת בשל הדרדרות במצבו הנפשי, וכי תבחן השאלה האם בכלל עמית אלמוג כשיר לעמוד דין, לאור "מצבו הרפואי העדכני".

לטענת עורכת דינו של אלמוג, אורית חיון, מצבו הנפשי התדרדר במהלך מעצרו. עוד הוסיפה כי בתקופה האחרונה הוא אינו יכול להיעזר בעורכי דינו וסובל מהתקפים פסיכוטיים והזיות. לדבריה, לא רק שלטעם ההגנה אלמוג לא היה אחראי למעשיו בעת ביצוע העבירה, כעת הוא אינו מסוגל לעמוד לדין.

אריאל ווישניאק, אביה של מאיה, הגיב לדברים וטען: "זה תרגיל הונאה. הוא נשלח בשבוע שעבר לבדיקה קצרה אצל הפסיכיאטר המחוזי, וזה החליט על בדיקה של שבועיים. אני סמוך ובטוח שהפסיכיאטר יגיע לחקר האמת".

עוד טען האב כי "בשנה האחרונה אלמוג היה תחת פיקוח סוהרים 24/7, בתחילת כל דיון הוא עונה ודיבר כשורה, אין משהו מיוחד. לדעתנו, כל המהלך הזה נראה מוזר, אני מניח שמי שנמצא שנה בכלא יימצא בדכדוך קל. אני מאמין שהמשפט יימשך כרגיל למרות הניסיונות לעכבו. הוא במודע הלך עד הסוף, מדובר בעוד ניסיון להתל במערכת. לאורך כל השנה ראינו אינסוף מניפולציות וזאת עוד אחת, ואני סמוך ובטוח שבסוף הוא ישלם על מעשיו וישלח למאסר עולם".

לאחר הרצח נקבע שאלמוג היה מודע למעשיו ונמצא כשיר לדין. לאחר שנערכו לו מספר חוות דעת פסיכיאטריות נמצא כי הוא כשיר לעמוד לדין וכי "היה מסוגל להימנע ולשלוט במעשים המיוחסים לו".

לפי החשד אלמוג חנק למוות את וושיניאק, בת 21, בדירה ברחוב אבטליון ברמת גן. על פי החשד, אימו הזעיקה את המשטרה לאחר שסיפר לה על המעשים – ואז הוא תקף אותה בסכין ופצע אותה פצעים קלים. לאחר מכן גרסתה של גלית, אימו של אלמוג, הוטלה בספק.