ויקי פרץ
צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

הלך לעולמו כדורגלן העבר ויקי פרץ בגיל 68

פרץ היה מכוכבי הכדורגל של הליגה הישראלית בשנות השבעים והשמונים. הוא אושפז בבית החולים אתמול במצב קשה מאוד והרופאים נלחמו על חייו
יואב בורוביץ'
28 ביוני 2021
14:51
עודכן ב 08:17

כדורגלן העבר ויקי פרץ הלך הבוקר (שלישי) לעולמו בגיל 68. פרץ, ששיחק בנבחרת ישראל במשך כעשור (1973-1983), אימן בשנים האחרונות במחלקת הנערים של מכבי תל אביב. הוא היה אחד מכוכבי הכדורגל הישראלי בשנות השבעים והשמונים ושיחק בין היתר בקבוצות מכבי תל אביב, שמשון תל אביב, מכבי רמת עמידר (בה גדל) וקבוצות שטרסבורג ורן הצרפתיות בשנים שבהן מעט מאוד ישראלים יצאו לשחק בחו"ל.

פרץ שיחק בנבחרת ישראל 40 משחקים וכבש 14 שערים. הוא היה גם מאמן נבחרת הנערים. אתמול הובהל לבית החולים במצב קשה מאוד ושעות לאחר מכן נקבע מותו. ההתאחדות לכדורגל הביעה הבוקר כאב וצער על מותו של פרץ.

שחקני מכבי תל אביב בהלווייתו של ויקי פרץ

אורן חסון, יו״ר ההתאחדות לכדורגל אמר: ״ויקי פרץ, אחד הסמלים הגדולים בכדורגל שלנו, שחקן מחונן, מאמן ואדם נדיר, איננו אתנו עוד. ויקי היה דמות מופת שדורות רבים של אוהדים, שחקנים ואוהבי המשחק העריצו וציינו כמודל לחיקוי. ויקי תמיד התגייס לטובת מיזמים שונים שהובילה ההתאחדות, ראה גאווה עצומה בזכות ללבוש את מדי הייצוג כשחקן וכמאמן והחיוך הנצחי שלו יחסר לכולנו. זהו יום עצוב מאוד ותזכורת לכולנו כי לעתים רב הנסתר על הגלוי. יהי זכרו ברוך״.

‏יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון אמר כי מנהלת הליגות, הקבוצות, הצוותים המקצועים, והשחקנים מרכינים את ראשם עם לכתו של פרץ ומחזקים את המשפחה בשעות הקשות. "ויקי פרץ ז"ל היה סמל למקצוענות, התמדה, כישרון ונחישות כאשר ייצג את הכדורגל הישראלי בארץ ובחו"ל".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר ספד לפרץ: ״ויקי פרץ היה מהאנשים המיוחדים בספורט הישראלי. שחקן מוכשר שאף הגיע לנבחרת ישראל. ויקי גם נודע בתור מי שתמיד נכון לעזור ולהירתם למען אחרים. אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו ולחבריו הרבים״.

שרן ייני, קפטן מכבי תל אביב, אמר: "לא ראיתי אותו משחק אבל שמעתי שהיה שחקן ענק. הוא סמל של מכבי. ויקי גם היה עוזר מאמן שלי בקבוצה והוא היה אדם מקסים. לא ידעתי על המצוקה שלו בתקופה האחרונה".

תגיות:
כדורגל