ביידן וריבלין בחדר הסגלגל, הלילה
צילום: רויטרס

הסתיימה פגישת הנשיאים | ריבלין: מצאנו אצל ביידן היענות בנוגע להסכם הגרעין

ביידן לריבלין בפתח הפגישה: לאיראן לא יהיה נשק גרעיני במשמרת שלי • אחרי הפגישה עם ביידן, ריבלין נועד עם יו"ר בית הנבחרים פלוסי • ביידן: מצפה להיפגש עם ראש הממשלה בנט
נתן גוטמן
28 ביוני 2021
20:37
עודכן ב 01:11

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש הלילה (שני) עם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בבית הלבן. בסיום הפגישה אמר ריבלין כי ישראל מצאה בבית הלבן "חבר אמת". כמו כן הוסיף נשיא המדינה ש"מצאנו אצל ביידן היענות בנוגע לדברים שצריך לפקוח עליהם עין בנושא הגרעין האיראני". 

בתחילת הפגישה שהתקיימה בחדר הסגלגל אמר הנשיא האמריקני כי "לאיראן לא יהיה נשק גרעיני במשמרת שלי". ריבלין אמר לביידן בתחילת הפגישה שאין לישראל "חברה או בעלת ברית גדולה מארצות הברית". 

הפגישה התקיימה במסגרת ביקור הפרידה שעורך ריבלין מיום ראשון בארצות הברית, שבוע לפני שמחליפו - יצחק הרצוג, יושבע לתפקיד. זוהי הפגישה הראשונה של ביידן עם בכיר ישראלי מאז היבחרו לנשיא ארצות הברית.

בהמשך ביקורו בארצות הברית צפוי הנשיא ריבלין להיפגש גם עם מזכ"ל האו״ם אנטוניו גוטרש ועם יו"ר בית הנבחרים האמריקני ננסי פלוסי. מוקדם יותר הערב הודיע הבית הלבן כי הנשיא ג'ו ביידן מצפה לארח את בקרוב את ראש הממשלה נפתלי בנט. על פי ההודעה, טרם נקבע מועד לביקור.

אמש נפגש ריבלין בניו-יורק עם ראשי הקהילה היהודית. בדברים שנשא במפגש התייחס ריבלין בין השאר לתוצאות הבחירות לנשיאות איראן ואמר כי הבחירה ברודן האחראי למותם של אלפים היא הוכחה נוספת לסכנה האיומה הנשקפת מן המשטר האיראני לישראל ולעולם כולו. הוא ציין כי ישוחח על כך עם הנשיא ביידן והוסיף: "אולי יהיו בינינו חילוקי דעות אבל כתמיד, ננהל אותם כפי שחברים נוהגים לנהל מחלוקות. ארצות הברית הייתה תמיד הידידה הקרובה ביותר של מדינת ישראל, ותמיד נהיה אסירי תודה על התמיכה העקבית והעל-מפלגתית לה אנו זוכים מכל ממשל".

בפתח דבריו הגיב הנשיא ריבלין על האסון במיאמי ואמר כי הוא נושא תפילה עם כל אזרחי ישראל לאיתורם של ניצולים, ומתפלל להחלמתם המהירה של הפצועים. אמש עלה לתשעה מספר הנספים בקריסת הבניין לאחר שהוצאו מן ההריסות עוד ארבע גופות. נמשכות הסריקות אחר 150 נעדרים.