צילום ארכיון

"עמדתי בכניסה וראיתי אותה מטלטלת אותו": חשד להתעללות בפעוטון בחדרה

אחרי שהמשטרה בדקה את המצלמות בעקבות תלונה אחת - עלה חשד שסייעת נוספת פגעה בתינוקות נוספים. שתי סייעות הורחקו מהפעוטון, אחת מהן פוטרה
אורלי אלקלעי
29 ביוני 2021
11:16

פרסום ראשון | המשטרה חוקרת חשד להתעללות בתינוקות בפעוטון בחדרה והרחיקה ל-15 ימים שתי סייעות שעבדו בו. כך פורסם הבוקר בתוכנית "סדר" בכאן רשת ב. עד עתה הוגשו שלוש תלונות נגד שתי הסייעות. אחרי הגשת התלונה הראשונה, המשטרה בדקה את מצלמות הפעוטון ומהן עלה כי קיים חשד שסייעת נוספת התעללה בילדים נוספים, וכי אירעה התעללות נוספת בילד שאימו הייתה הראשונה להתלונן. אחת הסייעות כבר פוטרה מעבודתה.

"שמעתי בכניסה למעון את הסייעת צועקת את השם של הילד, התקדמתי לכיתה וראיתי אותה תופסת לו את הזרועות ומטלטלת אותו", סיפרה חגית ועקנין-ירמיה, אמא של לביא, בן שנה וחצי, שעל פי החשד טולטל במעון. "קפאתי, ואז פתחתי את השער צעקתי 'מה את עושה לילד שלי' ולקחתי אותו. היא ברחה מהסיטואציה. סייעת אחרת הייתה בשירותים ולא ראתה את הסיטואיציה".

לדבריה, "כשהתקשרתי למנהלת ואמרתי לה שתפסתי את הסייעת, הדבר הראשון שהיא אמרה לי הוא 'גשי למשטרה'. חוקרת המשטרה עשתה עבודה מדהימה ומהירה. ההורים לא עודכנו מי הילד הנוסף שנפגע".

מרשת המעונות אמונה נמסר בתגובה: "תנועת אמונה רואה בחומרה כל מקרה של אלימות פיזית או מילולית במעונותיה ופועלת באופן נחוש לשמירה על בטחון הילדים ושלומם. יחד עם זאת, לאחרונה ישנה עליה בתלונות שווא כלפי מטפלות במערכת המעונות בישראל בכלל, ותנועת אמונה תיתן גיבוי לנשות צוות המעון כל עוד לא הוכחה אשמתן. על כן, אם המשטרה לא תדרוש אחרת, הן ישובו לעבודתן. בכל מקרה בו נקבל הוכחה לאלימות, אמונה תפעל באופן נוקשה ומחמיר".